scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପୋଲିସ ଡିଜି ଭାବେ ଦାୟିତ୍ବ ନେଲେ ବିଜୟ କୁମାର ଶର୍ମା

8/08/2019 at 12:05 PM

କଟକ ୮|୮: ପୋଲିସ ଡିଜି ଇନଚାର୍ଜ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କଲେ ବିଜୟ କୁମାର ଶର୍ମା । କଟକ ସ୍ଥିତ ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଦାୟିତ୍ବ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ପୋଲିସ ଡିଜି ଆର.ପି. ଶର୍ମା । ୧୯୮୬ ବ୍ୟାଚର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ ଅଫିସର ହେଉଛନ୍ତି ବିଜୟ କୁମାର ଶର୍ମା । ଆର.ପି. ଶର୍ମା ଦାୟିତ୍ବ ଛାଡିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଦାୟିତ୍ବ ମିଳିଛି । ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ଡିଜି ରହିଛନ୍ତି ବି.କେ. ଶର୍ମା ।

ବିଜୟ କୁମାର ଶର୍ମା ହେଲେ ପୋଲିସ ଡିଜି ଇନ୍ ଚାର୍ଜ । ବର୍ତ୍ତମାନର ପୋଲିସ ଡିଜି ଆର.ପି. ଶର୍ମା ଦାୟିତ୍ବ ଛାଡିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଦାୟିତ୍ବ ମିଳିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଜୟ କୁମାର ଶର୍ମା ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ଡିଜି ଅଛନ୍ତି । ବିଜୟ କୁମାର ଶର୍ମା ୧୯୮୬ ବ୍ୟାଚର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ ଅଫିସର । ୩୩ ବର୍ଷର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଭିତରେ ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ପଦବୀରେ ରହିଛନ୍ତି ବି.କେ. ଶର୍ମା ।

ସୁନ୍ଦରଗଡ, ଫୁଲବାଣୀ, ସମ୍ବଲପୁର ସହ ୨ ଥର ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଏସ.ପି. ଦାୟିତ୍ବ ମଧ୍ୟ ତୁଲାଇଛନ୍ତି ସେ । ୧୯୯୯ ରୁ ୨୦୦୬ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଡେପୁଟେସନରେ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସିବିଆଇର ସମସ୍ତ ୩ଟି ବିଭାଗ- ଅର୍ଥନୈତିର ଅପରାଧ ଶାଖା, ସ୍ପେଶାଲ କ୍ରାଇମ୍ ଏବଂ ଆଣ୍ଟି କରପସନ ବିଭାଗରେ ନିଜର ଦକ୍ଷତା ଦେଖାଇଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶା କ୍ୟାଡରକୁ ଫେରିବା ପୂର୍ବରୁ ସିବିଆଇର ଉପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ପ୍ରଶାସନିକ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ ତୁଲାଇଥିଲେ । ଏହା ସହ ୨୦୦୮ରୁ ୨୦୧୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭୁବନେଶ୍ବର-କଟକ ପୋଲିସ କମିଶନର ଦାୟିତ୍ବରେ ଥିଲେ ବି.କେ. ଶର୍ମା ।

ବାତ୍ୟା ଫୋନି ପରେ ରାଜ୍ୟର ପୁନର୍ଗଠନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ତାଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସା ମିଳିଥିଲା । ମୟୂରଭଞ୍ଜର ବାରିପଦାରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବି.କେ. ଶର୍ମା । ଏହାସହ ବାରିପଦାରେ ନିଜର ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ସାରିବା ପରେ ଆମେରିକା ସ୍ଥିତ ଜନ ହୋପକିନ୍ସ ୟୁନିଭରସିଟିରେ ଡ୍ରଗ୍ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟରେ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ୧୯୯୯ରେ ସେ ପ୍ରଥମ ଅଧିକାରୀ ଭାବରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ପୋଲିସ ମେଡାଲ ପାଇଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ଭାରତୀୟ ପୋଲିସ ମେଡାଲ ଓ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୋଲିସ ମେଡାଲ ପାଇଛନ୍ତି ବି.କେ. ଶର୍ମା ।

   Related Posts