oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୬୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନବରାତ୍ରର ଦ୍ନିତୀୟ ଦିନ, ବ୍ରହ୍ମଚାରିଣୀ ରୂପେ ଦର୍ଶନ ଦେଉଛନ୍ତି ମାଆ ଜଗଦମ୍ୱା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ରମେଶ ବଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଶ୍ୱଶୁର ଘରୁ ମିଳିଲା ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦଶହରା
  • ||

ବିହାର ଅନଲକ୍-୩ : କାଲିଠୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ଯାଏଁ ଖୋଲାରହିବ ଦୋକାନ, ଅଫିସ ଆସିବେ ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ

22/06/2021 at 9:35 AM

ବିହାର ୨୨/୬ : ଧୀରେ ଧୀରେ ଅନଲକ ହେଉଛି ବିହାର । ଏଣିକି ଦୋକାନ ଏବଂ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନଗୁଡ଼ିକ ବର୍ତ୍ତମାନ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପରିବର୍ତ୍ତେ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖୋଲା ରହିବ । ଏଥିସହ ରାତ୍ରକାଳୀନ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟ ସକାଳ ୮ଟା ବଦଳରେ ରାତି ୯ଟାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ତେବେ ନାଇଟ କର୍ଫ୍ୟୁ ରାତି ୯ରୁ ସକାଳ ୫ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରାଯାଇଛି । ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଟୁଇଟ୍ କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାର ନିଜେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅନଲକ୍ ଉପରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ଏହି ନୂତନ ଆଦେଶ ଜୁନ୍ ୨୩ ରୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ ଏବଂ ଜୁଲାଇ ୬ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଲବତ୍ତର ରହିବ । ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ଗୋଷ୍ଠୀର ବୈଠକରେ ଅନଲକ୍-୩ରେ ଦିଆଯିବାକୁ ଥିବା ସୁବିଧା ତଥା ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଗୃହ ବିଭାଗର ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଚୈତନ୍ୟ ପ୍ରସାଦ ଏବଂ ଡିଜିପି ଏସ.କେ ସିଙ୍ଗଲ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏହା ପରେ ଗୃହ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା । ସେହି ଅନୁଯାୟୀ, ଜୁନ୍ ୨୩ ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୋକାନ ଖୋଲିବ । ସେଥିରେ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଏବଂ କୃଷି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଦୋକାନଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରତିଦିନ ରାସନ, ଫଳ-ପନିପରିବା, ମାଂସ-ମାଛ, କ୍ଷୀର, PDS ଇତ୍ୟାଦି ଖୋଲିବ । ଏଥି ସହିତ ଗୋଟିଏ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ୟ ଦୋକାନ ସବୁ ଖୋଲିବ ।

ସରକାରୀ ଏବଂ ବେସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ଜୁନ୍ ୨୩ ରୁ ଅପରାହ୍ନ ୫ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ଷମତାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେଠାରେ ୧୦୦% ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ । ତଥାପି, ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ପରିଦର୍ଶକଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ନିଷେଧ ରହିବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ଉପସ୍ଥାନ ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts