scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବିହାର ମଦମୃତ୍ୟୁରେ ଲାଗୁନି ବ୍ରେକ୍, ୬୦ରୁ ଅଧିକ ଗଲାଣି ଜୀବନ, ଏବେବି ଅନେକ ସଂକଟାପନ୍ନ

16/12/2022 at 7:46 PM

ପାଟନା: ମଦ ବନ୍ଦ ରାଜ୍ୟରେ ଲଗାତାର ବଢୁଛି ମଦ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା । ବିହାରରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ସିଓ୍ବାନ ଜିଲ୍ଲାରୁ ପୁଣି ୫ଜଣ ପ୍ରାଣହରାଇଥିବା ଖବର ଆସିଛି । ସେହିପରି ବେଗୁସରାଇ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଗୋଟିଏ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଜୀବନ ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ।   

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ବିହାରରେ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢୁଛି ମଦ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା । ମଦବନ୍ଦୀ ରାଜ୍ୟରେ ମଦମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ହରଡ଼ଘଣାରେ ପଡ଼ିଯାଇଛନ୍ତି ସରକାର । ଶୁକ୍ରବାର ସିଓ୍ବାନ ଜିଲ୍ଲାରୁ ପୁଣି ୫ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୬୦କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ସେହିପରି ବେଗୁସରାଇରୁ ୨ଟି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ବୁଧବାର ୨ଜଣ ଯୁବକ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇଥିଲେ । ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ବିଗିଡ଼ିବାରୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଘନଶ୍ୟାମ ପୋଦାରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟଜଣେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଜୀବନ ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ଘନଶ୍ୟାମ ପୋଦାରଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ନକରି ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଯାଇଥିବା ତାଙ୍କ ବାପା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ମୃତଙ୍କ ଭଉଣୀ କହିଛନ୍ତି, ପୋଲିସ ଏହାକୁ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଭାବେ କରିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ବେଗୁସରାଇ ଏପ୍ସି ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ୨ ଯୁବକ ରସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ମିଶା ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇଥିଲେ । ଏହାର ଫରେନ୍ସିକ୍ ଯାଞ୍ଚ ଜାରି ରହିଛି । ରିପୋର୍ଟ ଆସିଲା କେଉଁ କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ ।         

   Related Posts