scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବିହାର ବିଷାକ୍ତ ମଦ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ନୀତିଶ, କହିଲେ ‘ଯିଏ ମଦ ପିଇବ ସେ ମରିବ ନିଶ୍ଚୟ’

15/12/2022 at 12:49 PM

ବିହାର ୧୫/୧୨: ବିହାର ସାରଣରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ଏଯାଏ ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଛି । ବିରୋଧୀ ବିଜେପି ଏହାକୁ ପ୍ରସଙ୍ଗ କରି ଲଗାତାର ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିଶ କୁମାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ଏହାରି ଭିତରେ ନୀତିଶ କୁମାର ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯିଏ ନକଲି ମଦ ପିଇବ ସେ ମରିବ । ଲୋକେ ନିଜେ ସଚେତନ ହେବା ଦରକାର ।

ନୀତିଶ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି କରିହେବ ନାହିଁ । ନୀତିଶ କହିଛନ୍ତି ଯେତେବେଳେ ବିହାରରେ ମଦ କାରବାର ନଥିଲେ ସେତେବେଳେ ବି ଲୋକେ ନକଲି ମଦ ପିଉଥିଲେ । ଏମିତିକି ଏନ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ମାନଙ୍କରେ ବି ଏଭଳି ଘଟମା ଘଟିଥିବା ନଜିର ରହିଛି । ଯେହେତୁ ଏବେ ବିହାରରେ ମଦ କାରବାର ବଢିଛି ତ ଲୋକେ ନକଲି ବ୍ୟବହାର ବି ହଉଛି । ଯାହାକୁ ପିଇ ଲୋକେ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରେ ପଡୁଛନ୍ତି ।

ନୀତିଶ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ମଦ ଖରାପ ଅଭ୍ୟାସ ଏହାକୁ ପିଇବା କଥା ନୁହେଁ । ମୁଁ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କହିଛି ନୀରିହମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରନି । ଯେଉଁମାନେ କାରବାରରେ ଜଡିତ ସେମାନଙ୍କୁ ଧର । ନୀତିଶ ଆହୁରି ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ମଦ ସହ ଜଡିତ କାରବାର ବନ୍ଦ କର । ଏପରିକି ବ୍ୟବସାୟ ବି ବନ୍ଦ କରିଦିଅ । ଯଦି କେହି ମଦ ବ୍ୟବସାୟ ଛାଡି ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ଚାହେଁ ତେବେ ସରକାର ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବ । ଦରକାର ପଡିଲେ ୧ ଲକ୍ଷ ଲେଖାେଁ ଟଙ୍କା ବି ଦିଆଯିବ ।

   Related Posts