oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୧୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : କାରରୁ ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ମାଫିଆ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦଶହରା, ୨ରେ ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ !
  • ||

ବିହାରରେ କାହିଁକି ଭାଙ୍ଗିଗଲା ପୋଲ ? କାରଣ ଶୁଣି କେନ୍ଦ୍ର ସଡକ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନିତିନ ଗଡକରୀ ତାଜୁବ

10/05/2022 at 2:36 PM

ବିହାର ୧୦/୦୫: ବିହାରର ସୁଲତାନଗଞ୍ଜରେ ଏକ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ରାସ୍ତାର ପୋଲ ଭୁଶୁଡ଼ିବା ପାଇଁ ପ୍ରବଳ ପବନ ଦାୟୀ । ବରିଷ୍ଠ ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶାସନିକ ସେବା (ଆଇଏଏସ) ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ ତାଜୁବ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସଡକ ପରିବହନ ଏବଂ ରାଜପଥ ମନ୍ତ୍ରୀ ନିତିନ ଗଡକରୀ । ୨୯ ଏପ୍ରିଲରେ, ସୁଲତାନଗଞ୍ଜର ଗଙ୍ଗା ନଦୀ ଉପରେ ନିର୍ମିତ ଏକ ରାସ୍ତାର ବ୍ରିଜର ଏକ ଅଂଶ ବଜ୍ରପାତ ସମୟରେ ଭୁଶୁଡି ପଡିଥିଲା ।

ତେବେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ଖବର ଆସିନାହିଁ । ଏଠାରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଗଡକରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏପ୍ରିଲ୍ ୨୯ରେ ବିହାରରେ ଏକ ବ୍ରିଜ୍ ଭୁଶୁଡି ପଡିଥିଲା । ଏହାର ସଚିବଙ୍କୁ ଏହାର କାରଣ ପଚାରିବାରୁ ସେ ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ପ୍ରବଳ ପବନ ଏବଂ କୁହୁଡି ଯୋଗୁଁ ହୋଇଛି ।
କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜଣେ ଆଇଏଏସ୍ ଅଧିକାରୀ କିପରି ଏପରି ବ୍ୟାଖ୍ୟାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କେମିତି କରିହେବ ? ଗଡକରୀ କହିଛନ୍ତି, ପବନ ଏବଂ କୁହୁଡି ଯୋଗୁଁ ସେତୁ କିପରି ଭୁଶୁଡ଼ିପାରେ ମୁଁ ତ ବୁଝିପାରୁନି । ନିଶ୍ଚୟ କିଛି ତ୍ରୁଟି ଥାଇପାରେ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେତୁ ଭୁଶୁଡି ପଡିଥିଲା । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଗୁଣବତ୍ତା ଉପରେ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ନକରି ସେତୁ ନିର୍ମାଣ ଖର୍ଚ୍ଚ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଛନ୍ତି ।

ବିହାରର ସୁଲତାନଗଞ୍ଜ ଏବଂ ଆଗୁଆନି ଘାଟ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ସେତୁ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ୨୦୧୪ ମସିହାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଯଦିଓ, ଏହାର ନିର୍ମାଣ ୨୦୧୯ରେ ଶେଷ ହେବାକୁ ଥିଲା । ତଥାପି ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇନାହିଁ ।

   Related Posts