scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଉପସ୍ଥିତି ସୁଦୃଢ଼ କରୁଛି ବିଗ୍‌ ବାସ୍କେଟ୍‌, ପ୍ରତି ମାସରେ ୫ କୋଟିର କାରବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ

13/08/2022 at 7:19 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୩/୦୮: ଭାରତର ସର୍ବବୃହତ ଅନଲାଇନ ସୁପରମାର୍କେଟ ବିଗ୍‌ବାସ୍କେଟର ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଦୈନିକ ଅର୍ଡରରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟୁଛି । ସହରରେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଅର୍ଡର ସଂଖ୍ୟା ମାସପିଛା ୧୮ ହଜାର ପାଖାପାଖି ଥିବା ବେଳେ ଏହାର ଲାଭ ପରିମାଣ ୧.୬୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ରହିଛି । ଆଗାମୀ ୬ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ବିଗ ବାସ୍କେଟ୍‌ ଏହାକୁ ମାସ ପିଛା ୫ କୋଟି କାରବାର ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଏକ ଦୃଢ଼ ସ୍ଥିତି ସହିତ କମ୍ପାନୀ ପୁରୀ, କଟକ ଏବଂ କଳିଙ୍ଗନଗର ସହ ପଡୋଶୀ ସହରର ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛି ।

ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୧ରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ବିଗବାସ୍କେଟ ଏହାର ସେବା ୬୦୦୦ ସ୍କୋୟାରରୁ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ଏବଂ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ବର୍ତ୍ତମାନ ୨୫,୦୦୦ ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । ବିଗ ବାସ୍କେଟ ନିଃସନ୍ଦେହରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଏକମାତ୍ର ଖୁଚୁରା ବ୍ୟବସାୟୀକ ସଂସ୍ଥା ଭାବେ ଏହି ସୁଯୋଗ ଲାଭ କରିପାରିଛି ।

ଏହି ଅବସରରେ ବିଗବାସ୍କେଟର ସହ-ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ତଥା ସିଇଓ ହରି ମେନନ, ଭୁବନେଶ୍ୱରବାସୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆମକୁ ଏକ ଜବରଦସ୍ତ ଉତ୍ସାହଜନକ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିଛି ଏବଂ ଆମେ ଏବେ ସହରରେ ଆମର ୩୦ ମିନିଟର ବିତରଣ ସେବା ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛୁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଆମେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀ ସହରକୁ ଆମର କାରବାର ବିସ୍ତାର କରୁଛୁ । ଯେଉଁଠାରେ ଆମର ଅର୍ଡର ପରିମାଣ ମାତ୍ର ତିନି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ୧୪ ଗୁଣା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଆମର ମୂଳ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ସର୍ବଦା ଗ୍ରାହକ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସୁବିଧାକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବା । ଦେଶର ପ୍ରାୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଂଚଳରେ ଆମର ଉପସ୍ଥିତି ରହିଛି ।

ଏହି ଅବସରରେ ଟାଟା ଷ୍ଟିଲର ଗ୍ରୁପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଚାଣକ୍ୟ ଚୌଧୁରୀ ଏକ ବଡ ଗ୍ରାହକ ଡିଜିଟାଲ ଇକୋସିଷ୍ଟମ ସୃଷ୍ଟି କରିବାର ଦୃଷ୍ଟିକୋଣ ସହିତ ବିଗବାସ୍କେଟର ଗ୍ରାହକ ସେବା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । କମ୍ପାନୀର ଅର୍ଡର ଏବଂ ଆକାର ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବାରେ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ୟୁଏସ୍‌ପି ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ବିଗବାସ୍କେଟ ଲଗାତାର ନୂତନ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟଗୁଡିକୁ ସାମିଲ କରିଥାଏ । ଲୋକମାନଙ୍କ ସୁବିଧା ଅନୁଯାୟୀ ସାମଗ୍ରୀ ଏବଂ ଖାଦ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ଘରେ ବସି ପାଇପାରୁଛନ୍ତି ।

ବିଗ୍‌ବାସ୍କେଟ ଫଳ ଏବଂ ପନିପରିବା, ଡାଲି, ମାଂସ, ଜୁସ୍‌, ମସଲା ଏବଂ ଚା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଶୌଚାଳୟ, ରୋଷେଇ ଘରର ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ, ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ସାମଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ଏଲଇଡି ବଲ, ଶିଶୁ ଉତ୍ପାଦ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବହୁ ସାମଗ୍ରୀ ସମେତ ୩୦,୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଉତ୍ପାଦ ଯୋଗାଇ ଦେଇଥାଏ । ସମ୍ପ୍ରତି ଏହା ୫୦ ସହରରେ କାରବାର ଜାରି ରଖିଛି । ଆଗାମୀ ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ୟ ୫୦ଟି ସହର ସଂସ୍ଥା କାରବାର ବୃଦ୍ଧି କରିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି । ବ୍ରାଣ୍ଡର ଲାଭ ସମ୍ପ୍ରତି ୧.୨ ବିଲିୟନ ଡଲାର ରହିଛି ।

ବିଗବାସ୍କେଟ ବିଷୟରେ-

ବିଗବାସ୍କେଟ, ଟାଟାର ଏକ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜ । ଅନଲାଇନ ଗ୍ରୋସରୀ ବଜାରରେ ଏହା ଏକମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଅଧିକାଂଶ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ଶୀଘ୍ର ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ନିକଟରେ ଏହାର ଯୋଗାଣ ଶୃଙ୍ଖଳାକୁ ସହରଗୁଡିକୁ ପୁଣି ସୁସଂଗଠିତ କରିଛି । ଏହା ପ୍ରତି ମାସରେ ପ୍ରାୟ ୭ ନିୟୁତ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଅର୍ଡର ରେକର୍ଡ କରିଥାଏ । ୨୦୨୦ରେ, ବିଗବାସ୍କେଟ ବାର୍ଷିକ ରାଜସ୍ୱ ଆୟରେ ୧ ବିଲିୟନର ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ଛୁଇଁଛି ।

   Related Posts