previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଧର୍ମଗଡ : ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା, ନଦୀ କୂଳିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି
  • ||
  • ମୋହନା : ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା ହରଭଙ୍ଗୀ ନଦୀର ଜଳସ୍ତର, ୪ ଗାଁକୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : କୂଅରେ ପଡିଲା ଜଙ୍ଗଲୀ ବାରହା, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ସମୁଦ୍ରରେ ସ୍ନାନ ବେଳେ ଅଘଟଣ : ଭାସିଯାଇ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା କାର୍, ଜଣେ ଶିଶୁ ସମେତ ୩ ଆହତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ବ୍ରେକ୍ ଫେଲ୍ ହେଲା ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତାରେ ଓଲଟିଲା
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ନଦୀ ପାର ହେବା ସମୟରେ ଭାସିଗଲେ ବୃଦ୍ଧା, ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ବିହାରରେ ବଦଳିବ ରାଜନୈତିକ ସମୀକରଣ : କଂଗ୍ରେସ-ଆରଜେଡି ସମର୍ଥନରେ ସରକାର ଗଢିବେ ନୀତିଶ !
  • ||
  • ଜୟପୁର : ନଦୀ ପାର ହେବା ସମୟରେ ଭାସିଗଲେ ବୃଦ୍ଧା, ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଗାଁ ନିକଟ ମହୁଲ ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନା’ ହତ୍ୟା ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||

କରୋନା ଯନ୍ତ୍ରଣା : ବିଦେଶୀଙ୍କୁ ସୋସାଇଟିରେ ପଶିବାକୁ ଦେଲେନି ଲୋକେ, ଲବିରେ ରହିଲେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା, ପୋଲିସ ବି ହାତ ଟେକିଦେଲା

25/03/2020 at 12:06 PM

ପୁନେ ୨୫/୦୩ : ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣର ବୃଦ୍ଧି ବର୍ତ୍ତମାନ ଲୋକଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରୁଛି। ସମଗ୍ର ଦେଶ ୨୧ ଦିନ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି। ଟ୍ରେନ୍, ବସ୍, ବିମାନ ସବୁ ବନ୍ଦ ରହିଛି। କରୋନା ଭୟରେ ଲୋକମାନେ ଘରେ ବନ୍ଦ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି । ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ହିମାଚଳରେ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ ହୋଇସାରିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ସୁଦ୍ଧା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୧୦୭ ଜଣ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ତିନି ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କର୍ଫ୍ୟୁ, ଲକଡାଉନ୍ ଏବଂ ପରିବହନ ବନ୍ଦ ବର୍ତ୍ତମାନ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ ଅନେକ ପ୍ରଭାବ ପକାଉଛି। ଏହିଭଳି ଅସୁବିଧା ସମୟରେ ଏମିତି ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ |

ପୁଣେ ନିବାସୀ ବିଜୟେନ୍ଦ୍ର ଯୋଶୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଫେବୃଆରୀ ୪ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ୫୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବ୍ରିଆନ ମେଲସନ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଭିସା ନେଇ କାନାଡ଼ାରୁ ଭାରତ ଆସିଥିଲେ। ସେ ପ୍ରଥମେ ମୁମ୍ବାଇର ଅଂଧେରୀରେ ଓ ପରେ ଖାରରେ ଏକ ହୋଟେଲରେ ରହିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ପରେ କରୋନା  ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କୁ ଉଭୟ ସ୍ଥାନରେ ହୋଟେଲ ଛାଡିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ଏକ ଅନଲାଇନ୍ ପୋର୍ଟାଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ଘର ବୁକ୍ କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେହି ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଘର ଭିତରକୁ ପଶିବାକୁ ଦେଇ ନ ଥିଲେ। ଏହା ପରେ ମେଲସନଙ୍କୁ ସୋସାଇଟିର ଲବିରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ବିତାଇବାକୁ ପଡିଥିଲା | ଏହା ପରେ ବିଜୟେନ୍ଦ୍ର ଯୋଶୀ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପୁନେରେ ରହିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ। ତେବେ ସେଠାକୁ ଯିବାକୁ ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡ୍ରାଇଭର ତାଙ୍କୁ ୧୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ମାଗିଥିଲେ।

ଯୋଶୀ କହିଛନ୍ତି, ‘ଗତ ୧୦-୧୫ ଦିନ ହେଲା ମେଲସନ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି । ଯୋଶୀ ତାଙ୍କୁ ସେଭେନ ହିଲ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ । ଯୋଶୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜଣେ ସିନିୟର ପୋଲିସ ଅଫିସର ତାଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ଚେକଅପରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଯଦି ସୋସାଇଟି ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ସେ ମଧ୍ୟ କିଛି କରିପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ପୋଲିସ ଅଫିସର କହିଥିଲେ |

   Related Posts