Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଠଗଡ: ହଟିଲା କଟକଣା, ନୂଆ ବର୍ଷରୁ ବାବା ଧବଳେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ବାତ୍ୟାର ରୂପନେବ ଗଭୀର ଅବପାତ, ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶା
  • ||
  • ୧୭ ଜଣିଆ ରଣଜୀ ଟିମ୍ ଘୋଷଣା : ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ସେନାପତି ଅଧିନାୟକ, ୪ ନୂଆ ମୁହଁ
  • ||
  • ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ନକଲି ସୁନା ଦେଇ ଋଣ କରି ୫୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଘଟଣାର ପର୍ଦାଫାସ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରାଗିଂ ଘଟଣା, ୭ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||

ସରୁନି ଛତିଶଗଡ ନାଟକ : ଆଜି ରାହୁଲଙ୍କୁ ପୁଣି ଭେଟିବେ ବଘେଲ, ଦିଲ୍ଲୀରେ ଡେରା ପକାଇଛନ୍ତି ୨୬ ବିଧାୟକ

27/08/2021 at 8:30 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୭।୦୮ : ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ଭେଟିବେ ଛତିଶଗଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁପେଶ ବଘେଲ । ରାଜ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ନେତୃତ୍ୱ କନ୍ଦଳକୁ ନେଇ ସେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଭେଟିପାରନ୍ତି । ଶୁକ୍ରବାର ଭୁପେଶ ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ କରିବେ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଭାରୀ ପିଏଲ ପୁନିଆ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

କେବଳ ବଘେଲ ନୁହେଁ, ତାଙ୍କ ସହ ୨୬ ବିଧାୟକ ମଧ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପହଁଚିଛନ୍ତି । ବଘେଲ ରାହୁଲଙ୍କ ଆଗରେ ନିଜର ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । କାରଣ ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଟିଏସ ସିଂଦେଓଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ନେତୃତ୍ୱ ବିବାଦ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଫଳରେ ବଘେଲଙ୍କ ଗାଦି ଉପରେ ସଙ୍କଟ ଦେଖାଦେଇଛି । ଏଆଇସିସି ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଚାହୁଁଛି ।

ସୂତ୍ରାନୁସାରେ, ବଘେଲଙ୍କ ସମର୍ଥକ ବିଧାୟକମାନେ ଗୁରୁବାର ହିଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପହଁଚିଥିଲେ । ଆଉ କିଛି ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପହଁଚିବେ । ଚାର୍ଟାର୍ଡ ବିମାନ ଦ୍ୱାରା ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଆଣିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା ।  ବଘେଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ଓ କଂଗ୍ରେସ ସଙ୍ଗଠନ ମହାସଚିବ କେସି ବେଣୁଗୋପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିପାରନ୍ତି । ନିଜ ସମର୍ଥକ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ନେଇ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦ୍ୱାରା ବଘେଲ କେନ୍ଦ୍ର ନେତୃତ୍ୱ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇପାରନ୍ତି । କାରଣ କେନ୍ଦ୍ର ନେତୃତ୍ୱ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବଦଳାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛି ।

ପିସିସି ସଭାପତି ମୋହନ ମାରକର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦଳରେ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ଅଛି । ଦଳରଆଭିମୁଖ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ । ଏଥିରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ମଙ୍ଗଳବାର ଉଭୟ ସିଂଦେଓ ଓ ରଭେଲ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ, ଏଆଇସିସି ସଙ୍ଗଠନ ସମ୍ପାଦକ କେସି ବେଣୁଗୋପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ । ଏପରିକି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପରିବର୍ତ୍ତନ ନେଇ ଚାଲିଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ବଘେଲ ଖଣ୍ଡନ କରିଥିଲେ । ଏହାସହ ବୁଧବାର ରାୟପୁର ଫେରି ଦଳୀୟ ବିଧାୟକଙ୍କ ସହ ବୈଠକ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts