vridhi excotica
star kirano
ori homes
vridhi excotica
star kirano
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେନିସକୁ ଅଲବିଦା କହିଥାନ୍ତେ ରାଫେଲ ନାଦାଲ ! କିନ୍ତୁ…
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଖସିଲା ‘ଲିଙ୍ଗରାଜ’, ବସ୍‌ରେ ଥିଲେ ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୪୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜୁଲାଇ ୫ରେ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ରେଜଲ୍ଟ ! ସୋମବାର ହୋଇପାରେ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ, ଶେଷଦିନରେ ନେତାଙ୍କୁ ଗୁରୁମନ୍ତ୍ର ଦେବେ ମୋଦୀ
  • ||
  • ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲେ କହ୍ନେୟାଲାଲ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ, ବଖାଣିଲେ ଛାତିଥରା କାହାଣୀ
  • ||
  • ମୌସୁମୀକୁ ସକ୍ରିୟ କରିବ ଲଘୁଚାପ : ରବିବାର ଓ ସୋମବାର ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବେଶୀ ଭୟ : ୨୮ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଟପିଗଲାଣି ରାଜଧାନୀ

21/08/2020 at 11:30 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୧।୮: ବୁଧବାର ରାଜଧାନୀରେ ବାହାରିଥିଲେ ୩୭୦ ସଂକ୍ରମିତ । ଗୁରୁବାର ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୩୧୯ ଆକ୍ରାନ୍ତ । ଦୁଇ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେଲେଣି ୬୮୯ଜଣ ।

ରାଜଧାନୀରେ ହୁ ହୁ ହୋଇ ମାଡ଼ିଚାଲିଛି କରୋନା । ଗଞ୍ଜାମକୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ସବୁ ଜିଲ୍ଲାଠାରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ରହିଛି । ଗଞ୍ଜାମରେ ମୋଟ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ୧୫ ହଜାର ୭୨୪ । ଏହା ପଛକୁ ରହିଛି ଖୋଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା । ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରେ ମୋଟ ୧୦,୭୩୦ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେଣି । ଏଥିରୁ କେବଳ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ବାହାରିଛନ୍ତି ୬୩୯୬। ଅର୍ଥାତ୍‌ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲାରେ ଯେତିକି ସଂକ୍ରମିତ ବାହାରିଛନ୍ତି, ତା’ର ୬୦% ଭୁବନେଶ୍ୱରର ।

ଗଞ୍ଜାମ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ତଳକୁ ରହିଛି କଟକ । କଟକ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଏଯାବତ୍‌ ୪୭୧୦, ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରୁ ୩୫୭୮ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ବାହାରିଲେଣି । ବାକି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ମୋଟ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩ ହଜାରରୁ କମ୍‌ ରହିଛି।
ଅର୍ଥାତ୍‌ ଗଞ୍ଜାମ ପରେ ସବୁ ଜିଲ୍ଲାଠାରୁ ସଂକ୍ରମଣରେ ଆଗରେ ରହିଛି ଭୁବନେଶ୍ୱର। ଗଞ୍ଜାମ ଗୋଟିଏ ଜିଲ୍ଲା ହୋଇଥିବାବେଳେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଗୋଟିଏ ସହର । ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ବାହାରିବା ଚିନ୍ତାଜନକ।
ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଆଜି ୨୨୬ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍‌ ବାହାରିଛନ୍ତି । ବୁଧବାର ୨୪୨ ଓ ମଙ୍ଗଳବାର ୨୪୬ ଆକ୍ରାନ୍ତ ବାହାରିଥିଲେ ଗଞ୍ଜାମରୁ । ଏବେ ପୂରା ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଯେତିକି ରୋଗୀ ବାହାରୁଛନ୍ତି, ତାଠୁ ବେଶି ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛି ରାଜଧାନୀ। ରାଜଧାନୀର ବସ୍ତି ଆଉ କଲୋନୀ ସବୁଠି ପୁଳା ପୁଳା ରୋଗୀ । ବିଧାୟକ ଅନନ୍ତ ନାରାୟଣ ଜେନାଙ୍କୁ କରୋନା କବଳିତ କରିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କରୋନା ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ୬,୩୯୬ ଜଣଙ୍କୁ ସଂକ୍ରମିତ କରିଛି।

ସାଇନ୍ସ ପାର୍କ ବସ୍ତି, ଝରଣା ସାହି, ରାଜକୁମାର ବସ୍ତି, ତାରିଣୀ ବସ୍ତି, ବାଲିପଠା ବସ୍ତି, ସାଲିଆ ସାହି, ସାମନ୍ତପୁରୀ ବସ୍ତି, ମଙ୍ଗଳା ବସ୍ତି ଓ ହରେକ୍ରିଷ୍ଣା ବସ୍ତିରୁ ବାହାରିଛନ୍ତି ୨୨ ଜଣ । ସବୁଠୁ ବେଶି ରହିଛନ୍ତି ସାଲିଆ ସାହି ଆଉ ରାଜକୁମାର ବସ୍ତିରୁ ।

ଗୁରୁବାର ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୩୧୯ ଜଣ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ଥିଲେ । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୪ ଜଣଙ୍କ ବାହାର ରାଜ୍ୟର ଲିଙ୍କ୍‌ ରହିଛି । ବାକି ଅନ୍ୟମାନେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ଥିଲେ । ଆଜି ଗୋପବନ୍ଧୁ କଲୋନୀର ବୁଦ୍ଧ ନଗରରୁ ବାହାରିଛି ୧୨ ପଜିଟିଭ୍‌ । ବୁଦେ୍ଧଶ୍ୱରୀ କଲୋନୀରୁ ୫, ବରମୁଣ୍ଡା ହାଉର୍ସିଂବୋର୍ଡ କଲୋନୀରୁ ୬, ୭ମ ବାଟାଲିଅନରୁ ୪, ରିଜର୍ଭ ପୁଲିସ୍‌ ବାଟାଲିଅନରୁ ଜଣେ ପଜିଟିଭ୍‌ ବାହାରିଛନ୍ତି । ୪ ଜଣ ଟ୍ରାଫିକ ପୁଲିସଙ୍କ ମଧ୍ୟ କରୋନା ବାହାରିଛି । ୟୁନିଟ୍‌-୬ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୯ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଆଜି ଚିହ୍ନଟ ୧୪୭ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍‌ଙ୍କ ସଂକ୍ରମଣର ଉତ୍ସ ପାଇନି ପ୍ରଶାସନ । ଏମାନେ ସ୍ଥାନୀୟ ସଂକ୍ରମିତ । ମଞ୍ଚେଶ୍ୱରରେ କରୋନା ସବୁଠୁ ବେଶି କାୟା ମେଲାଇଛି । ଅଞ୍ଚଳରୁ ୧୬ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍‌ ବାହାରିଛନ୍ତି । ଭିଏସ୍‌ଏସ ନଗରରୁ ମଧ୍ୟ ୫ ଜଣଙ୍କ ଦେହରେ ଭୂତାଣୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି ।

୪ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟ କରୋନା ବାହାରିଛି । ଜଣେ ସରକାରୀ ହସ୍ପିଟାଲର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବାକି ୩ ଜଣ ଅଲଗା ଅଲଗା ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲର । ଓପିଟିସିଏଲ୍‌ ଓ ଗ୍ରୀଡକୋର ୮ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ପଜିଟିଭ୍‌ ବାହାରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts