scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ପ୍ରାଣଘାତୀ ହେଲା ମହାମାରୀ, ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୧୪୮୧ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ !

13/07/2021 at 2:52 PM

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ୧୩/୭ : ସାରା ଦେଶରେ କରୋନାର କହର କମିବାର ନା ନେଉନି । ପୂର୍ବରୁ ଜୁନ୍ ୧୬ରେ, ଦୁଇ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରେ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟାରେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ସୋମବାର ଆସିଥିବା ପରିସଂଖ୍ୟାନରେ କେବଳ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ୧୪୮୧ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି ।

ସୂଚନାଥାଉ କି, ରାଜ୍ୟର ୧୪୭୮ ପୁରୁଣା ମାମଲାର ସଂଶୋଧନ ଯୋଗୁଁ ଏହା ଘଟିଛି । ତେବେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦ହଜାର ଅତିକ୍ରମ କରି ୧୦,୫୦୬ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ରବିବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରୋନାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୯୦୨୭ ଥିଲା । ଏଥି ସହିତ ସୋମବାର ବ୍ୟାକଲଗରେ ୧୪୭୮ମୃତକଙ୍କ ନାମ ଯୋଡି ହୋଇଛି । ବାସ୍ତବରେ, ଜୁନ୍ ୨୬ରେ, ସାର୍ଥକ ପୋର୍ଟାଲର ୩A ଫର୍ମରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରରେ ମୃତ୍ୟୁର ସୂଚନା ଦେବାକୁ ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲା ।

ଏହା ସହିତ, ଫର୍ମ-୮ରେ ରେଖା ତାଲିକା ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା । । ୧୪୭୮ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାମାନଙ୍କରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏହା ଅଧୀନରେ ବେସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ୭୬୨ ମୃତ, ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୫୦୮ ଏବଂ ସଂଗରୋଧରେ ୨୦୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ମୃତ୍ୟୁର ନୂଆ ଆକଳନ ସହିତ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧.୧ ପ୍ରତିଶତରୁ ୧.୩ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ।

   Related Posts