scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପୁଣି ବୋରଓ୍ବେଲ୍ ବିପଦ; ଗାତରେ ଖସିପଡ଼ିଲା ୬ବର୍ଷର ଶିଶୁ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି

7/12/2022 at 9:24 AM

ଭୋପାଳ: ପୁଣି ବୋରୱେଲରେ ଫସିଲା ଜୀବନ। ଚାଷ ପାଇଁ ଖୋଳାଯାଇଥିବା ବୋରଓ୍ବେଲରେ ଖସିପଡ଼ିଲା ୬ ବର୍ଷର ଶିଶୁ । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବେତୁଲ ଜିଲ୍ଲା ମାଣ୍ଡଭି ଗାଁରେ ଏହି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ପ୍ରାୟ ୫୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିପଡ଼ିଥିବା ତନ୍ମୟକୁ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଚାଲିଛି ଉଦ୍ୟମ ।

ବେତୁଲ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ SDRF ଟିମ୍ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ୩ଟି ବୁଲଡୋଜର ସହାୟତାରେ ବୋରଓ୍ବେଲ ଠାରୁ ୩୦ଫୁଟ ଦୂରରେ ଏକ ସମାନ୍ତରାଳ ଗାତ ଖୋଳାଯାଉଛି । ଶିଶୁଟି ଭୟଭୀତ ନହେବାକୁ ପରିବାର ଲୋକ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେଉଛି । ଗତକାଲି ସଂଧ୍ୟାରେ ପିଲାଟି ବିଲରେ ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପାଖରେ ଖୋଳାଯାଇଥିବା ଏକ ବୋରଓ୍ବେଲ ଗାତରେ ଖସିପଡ଼ିଥିଲା। କିଛି ସମୟ ପରେ ପରିବାର ଲୋକ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ । ଶେଷରେ ବୋରଓ୍ବେଲ ପାଖକୁ ଆସି ଡାକିବାରୁ ଗାତ ଭିତରୁ ପିଲାଟି ଚିତ୍କାର କରୁଥିବାର ଶବ୍ଦ ଶୁଣାଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ପରିବାର ଲୋକ ତୁରନ୍ତ ବେତୁଲ ଓ ଆଠନେର ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ଆଉ ତା’ପରେ ପିଲାଟିକୁ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଅପରେସନ । ବୋରଓ୍ବେଲ ଭିତରେ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ପକାଯାଇ ପିଲାଟିର ମୁଭମେଣ୍ଟ ମନିଟର କରାଯାଉଛି । ବରିଷ୍ଠ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଅପରେସନକୁ  ପରିଚାଳନା କରୁଛନ୍ତି ।

   Related Posts