AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହିପିଣ୍ଡା ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଦନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ହାତୀକୁ ମାରି ନେଇଗଲେ ଦାନ୍ତ
  • ||
  • MKCG ମେଡିକାଲ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଦୁର୍ଘଟଣା: ସ୍କୁଟି-କାର୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାତିରେ ପାରଦ କମିବ ଓ ଶୀତ ବଢ଼ିବ, ଦିନରେ ସ୍ୱାଭାବିକଠାରୁ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ତୋଲକୋଇ: ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ହାତୀଛୁଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଜଙ୍ଗଲରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||

ମମତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହଲ୍ଲାବୋଲ: ପୋଲିସ-ବିଜେପି କର୍ମୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ଅଧିକାରୀ କହିଲେ-‘ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗକୁ ଉତ୍ତର କୋରିଆ କରିଦେଲେ’

13/09/2022 at 4:05 PM

କୋଲକାତା: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ସରକାର ବିରୋଧରେ ବିଜେପି ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବେ ଉଗ୍ର ରୂପ ନେଇଛି । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ହାୱଡାରେ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ ବ୍ୟାରିକେଡିଂ ଭାଙ୍ଗି ଆଗକୁ ବଢୁଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ପୋଲିସ ୱାଟର କ୍ୟାନନ ବ୍ୟବହାର କରିଛି । ପ୍ରଦର୍ଶନ ପ୍ରଥମେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ପରେ ଉଗ୍ରରୂପ ଧାରଣ କରିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ରାଜ୍ୟର ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ, ବିଜେପି ସାଂସଦ ଲକେଟ ଚାଟାର୍ଜୀଙ୍କ ସହ ବହୁ ନେତା ଏବଂ କର୍ମୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ହେପାଜତକୁ ନେଇଛି।

ଟିଏମସିର କଥିତ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ ନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରୁଛି ବିଜେପି । ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବେ ବିଜେପି ଏହି ସମାନ ଦାବି ନେଇ ରାଲି ବାହାର କରିଥିଲା । ଏହି ରାଲିରେ ଦୁଇଟି ଦେଶି ବୋମା ମାଡ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଦୁଇ ବିଜେପିକର୍ମୀ ଆହତ ହୋଇଥିଲା। ପରେ ବିଜେପି ଏବଂ ଟିଏମସି ମଧ୍ୟରେ ରାଜନୈତିକ ବୟାନବାଜି ଜୋର ହୋଇଥିଲା । ଏହାପରେ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ଆନ୍ଦୋଳନର ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲା ବିଜେପି।

ନବାନ୍ନ ଚଲୋ ମାର୍ଚ୍ଚକୁ ସଡକ ପଥରେ ଅନୁମତି ନ ଦିଆଯିବା ପରେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ନଦୀ ପାର କରି କୋଲକାତା ପହଞ୍ଚିବାକୁ ପ୍ରସାୟ କରିଛନ୍ତି । ବିଜେପିର କର୍ମୀ ହାତରେ ଦଳର ପତାକା ଧରି ଡଙ୍ଗା ସାହାଯ୍ୟରେ ନଦୀ ପାର କରୁଛନ୍ତି । ନବାନ୍ନ ଚଲୋ ମାର୍ଚ୍ଚକୁ ଆହ୍ୱାନ ମଧ୍ୟରେ ହାୱଡାରେ ସନ୍ତରାଗାଛି ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କୁ ଅଟକାଇବା ସହ ଭିଡକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ପାଣି ମାଡ କରିବା ସହ ଲୁହ ବୁହା ଗ୍ୟାସ ମାଡ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ବିଜେପିର କର୍ମୀ ପଥର ମାଡ କରିଥିଲେ । କିଛି ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଖବର ମଧ୍ୟ ରହିଛି ।

   Related Posts