oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫାଷ୍ଟଫୁଡ୍ ଦୋକାନରୁ ମାଲିକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କଲା ପୋଲିସ୍‌
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଗୁମ୍ମା ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ସ୍ୱାମୀ ମୃତ, ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମେକ୍ସିକୋ ଧୁଆଁଧାର ଫାୟାରିଂ: ୭ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ, ମେୟରଙ୍କ ସମେତ ୧୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଜଲପାଇଗୁଡ଼ିରେ ଦୁର୍ଗା ଭସାଣି ବେଳେ ଫ୍ଲାସ ଫ୍ଲଡ୍, ବନ୍ୟାରେ ଭାସି ୭ ମୃତ
  • ||

ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର ପ୍ରଥମ ଇଂନିସରେ ୧୦ଟି ଓ୍ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ ଏହି ବୋଲର: ଜନ୍ମଦିନରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଓ୍ୱିସ୍ କଲା BCCI

17/10/2021 at 1:42 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୧୦: ଆଜି ଭାରତର ମହାନ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ତଥା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପୂର୍ବତନ କୋଚ୍ ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେଙ୍କ ୫୧ ତମ ଜନ୍ମଦିନ । ଯିଏକି କ୍ରୀଡା ଜଗତରେ ‘ଜମ୍ବୁ’ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା । ଏହି ଅବସରରେ ବିସିସିଆଇ କୁମ୍ବଲେଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛି । ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ଇନିଂସରେ ତାଙ୍କର ଐତିହାସିକ ୧୦ ୱିକେଟ୍ ମନ୍ତ୍ରର ଏକ ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରି ବୋର୍ଡ କୁମ୍ବଲେଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛି ।

୧୯୯୯ ମସିହାରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ପାକିସ୍ତାନର ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ କୁମ୍ବଲେ ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ସୂଚନା ଥାଉକି, କୁମ୍ବଲେ ଦୁନିଆର ୧୦ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ବୋଲର ହୋଇଥିଲେ ।

୧୯୫୬ ମସିହାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡର ଅଫ୍ ବ୍ରେକ୍ ବୋଲର ଜିମ ଲେକର ଏହି କୀର୍ତ୍ତିମାନ ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ । ବିସିସିଆଇ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏହି ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରି ଲେଖିଛି, “୪୦୩ଟି ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍, ୮୫୬ ଟି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ୱିକେଟ୍ । ଟେଷ୍ଟର ଏକ ଇନିଂସରେ ୧୦ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେବାରେ କେବଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ବୋଲର । ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଅନିଲ କୁମ୍ବଲେଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ।

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଯୁବରାଜ ସିଂ ମଧ୍ୟ କୁମ୍ବଲେଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନରେ ଏକ ବିଶେଷ ଢଙ୍ଗରେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି । କୁମ୍ବଲେଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଏକ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରି ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ଜମ୍ବୁ ନାଁ ଲେଖି, ଏବଂ ଅନୀଲ କୁମ୍ବଲେଙ୍କୁ ଜନ୍ମଦିନର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଆପଣ ଜଣେ ଚମତ୍କାର କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍, ମୋର ସିନିୟର ଏବଂ ଜଣେ ଚମତ୍କାର ମଣିଷ । ମୁଁ ଆଶାକରେ ଏହି ବର୍ଷ ତୁମେ ପାଇଁ ବହୁତ ଖୁସି ଏବଂ ସଫଳତା ଆଣିବ । ତୁମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସର୍ବଦା ଭଲ ହେଉ । ତୁମକୁ ବହୁତ ଭଲପାଇବା ଓ ଶୁଭେଚ୍ଛା ।

   Related Posts