scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଆଶିଷ ନେହେରାଙ୍କୁ BCCIର ବଡ଼ ଅଫର, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ କହିଲେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଏହି ପୂର୍ବତନ ବୋଲର..

29/11/2023 at 10:26 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୯।୧୧ : ଆଶିଷ ନେହେରାଙ୍କୁ ବିସିସିଆଇର ବଡ଼ ଅଫର । ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଟି-୨୦ ଟିମ୍‌ର କୋଚ ହେବାକୁ ଅଫର ଦେଇଥିଲା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଅଫରର କଣ ରିଆକ୍ସନ ଦେଇଛନ୍ତି ଆଶିଷ ନେହେରା ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ବୋର୍ଡ ଏବେ ଖେଳାଳି ଏବଂ କୋଚଙ୍କ ଠାରୁ ଅଧିକ ଭାର କମାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଅଧିନାୟକ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛି । ଏହାସହ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଫର୍ମାଟ ପାଇଁ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ କୋଚ ମଧ୍ୟ ଭାବୁଛି ବୋର୍ଡ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଆଶିଷ ନେହେରାଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ଦଳର କୋଚ ହେବାକୁ ଅଫର ଦେଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏହି ଅଫରକୁ ଆଶିଷ ନେହେରା ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଆଶିଷ ନେହେରା କୋଚ ପଦ ପାଇଁ ଆଗ୍ରହୀ ନହେବା ପଛର କାରଣ ଏବେ ଯାଏଁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ । ଏପିରିକି ବୋର୍ଡ ଓ ଆଶିଷ ନେହେରାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିନାହାନ୍ତି । କେବଳ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

ସେହିପରି ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ୍‌ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅଫର ଦେଇଛି ବିସିସିଆଇ । କୋଚ ପଦବୀର ସମୟସୀମା ସରିଯାଉଥିବା ବେଳେ ଏହାକୁ ଆହୁରି ବଢାଇବା ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ପୁଣି ଥରେ ଅଫର ଦେଇଛି । ଆଗାମୀ ୨୦୨୪ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଯାଏଁ କୋଚ ପଦରେ ରହିବାକୁ ବିସିସିଆଇ ରାହୁଲ୍‌ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ କହିଛି । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଯାଏଁ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ବୋର୍ଡକୁ ଦିଆଯାଇନାହିଁ। ଏପିରିକି ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କୁ କୋଚ୍‌ ପଦରେ ରହିବାକୁ ବୋର୍ଡ କହିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳେ ଦ୍ରାବିଡ ମନା କରିଦେଇନଥିଲେ। ୨୦୨୩ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ ଯାଏଁ ରାହୁଲ୍‌ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ କୋଚ ପଦର ସମୟସୀମା ରହିଥିଲା । ଇତିମଧ୍ୟରେ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ୨୦୨୩ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଛି । ଆଉ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଶେଷ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି । ତେଣୁ କୋଚ ପଦର କିଏ ରହିବ ? ତାକୁ ନେଇ ଏବେଠୁ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି ।

   Related Posts