scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ବଦଳିଯିବ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ, ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟ୍‌ରୁ ବାଦ୍‌ ପଡିବେ ସିନିୟର ଖେଳାଳି

11/11/2022 at 1:07 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୧।୧୧ : ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଶୋଚନୀୟ ପରାଜୟ ପରେ ଆକ୍ସନକୁ ଆସିଛି ବିସିସିଆଇ । ଇଂଲଣ୍ଡଠୁ ୧୦ ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ ପରେ ଏବେ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳୀମାନେ ବୋର୍ଡ ସ୍କାନରରେ । ଆଗାମୀ ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ବଦଳିପାରେ ଟିମ୍‌ ହୋଇପାରେ ନବକଳେବର । ବାଦ୍‌ ପଡିପାରନ୍ତି ଅନେକ ଖେଳାଳି ।

ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ବିସିସିଆଇ ଏବେ ପୁରା ଆକ୍ସନ ମୋଡ଼କୁ ଆସିଛି । ସ୍ପିନର ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନୀ, ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ କିପର ଦିନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ଏହା ଶେଷ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ । ଆସନ୍ତା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌କୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଅଛି । ଏହାରି ଭିତରେ ବିସିସିଆଇ ଭବିଷ୍ୟତ ନେଇ ଅନେକ ଯୋଜନା କରୁଛି । ଖାସ୍‌ କରି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଟି-୨୦ର ଅଧିନାୟକ ରୂପେ ବିସିସିଆଇ ନଜର ରଖିଛି । ଏହାକୁ ନଜର ରଖିଲେ ଆଗାମୀ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଟିମ୍‌ର ଅଧିନାୟକ ହୋଇପାରନ୍ତି ।

ବିସିସିଆଇ କୌଣସି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସନ୍ୟାସ ନେବା କଥା କହୁନାହିଁ କି ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାଉନାହିଁ । ଏହା ତାଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ନିଷ୍ପତ୍ତି । ୨୦୨୩ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରୁ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିକୁ ବାଦ୍‌ ଦିଆଯାଇପାରେ । ସେହି ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ଟେଷ୍ଟ ଓ ଦିନିକିଆରେ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବ । ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଯୁବ ଖେଳାଳି ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବ । ଯଦି ବିସିସିଆଇ ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଏ । ତେବେ ବିରାଟ, ରୋହିତଙ୍କ ପରି ଅନେକ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଆଉ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବନାହିଁ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ବିରାଟଙ୍କୁ ୩୪ ବର୍ଷ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରୋହିତଙ୍କୁ ୩୫ ବର୍ଷ ହୋଇଛି । କୋହଲି ୬ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକା ୨୯୬ ରନ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ୪ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ରୋହିତ ୬ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୧୧୬ ରନ୍‌ ହିଁ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଗୋଟିଏ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ରହିଛି । ସେହିପରି ଅଶ୍ୱିନୀ ୬ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳି ୬ଟି ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ ନେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts