scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ଘରୋଇ ସିଜିନ ଆୟୋଜନ କରିବ ବିସିସିଆଇ : ରଣଜୀ ସହ ଖେଳାଯିବ ଦୁଲୀପ ଓ ଇରାନୀ କପ୍

22/07/2022 at 11:30 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୨।୦୭ :  ବିସିସିଆଇ ଆଗାମୀ ୨୦୨୨-୨୩ରେ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ଘରୋଇ ସିଜନ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । ବିସିସିଆଇ ସଭାପତି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଗୁରୁବାର ବୋର୍ଡ଼ର ଆପେକ୍ସ କାଉନସିଲ୍‌ ବୈଠକ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଏବିଷୟ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତା ସିଜନରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ସମେତ ଦୁଲୀପ ଟ୍ରଫି ଓ ଇରାନୀ କପ୍‌ ଖେଳାଯିବ । କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁ ଗତବର୍ଷ ବିସିସିଆଇ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫିକୁ ଛୋଟ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା । ଦୁଇଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଶେଷ କରିଥିଲା । ଅନ୍ୟ ପଟରେ ଗତ ୩ଟି ସିଜନ ଧରି ଦୁଲୀପ ଟ୍ରଫି ଓ ଇରାନୀ କପ୍‌ ଆୟୋଜନ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା ।

ବିସିସିଆଇ ଦୁଲୀପ ଟ୍ରଫିରୁ ଘରୋଇ ସିଜନ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି । ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଆଗାମୀ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୮ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଦୁଲୀପ ଟ୍ରଫିରେ ସାଧାରଣତଃ ୫ଟି ଜୋନ୍‌ର ଦଳ ନକଆଉଟ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭାଗ ନେଇଥାନ୍ତି । ସେହିପରି ଅକ୍ଟୋବର ୧ରୁ ୫ ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ଇରାନୀ କପ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ବିସିସିଆଇ ଯୋଜନା କରୁଛି । ଏହି ଦୁଇଟି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ବ୍ୟତୀତ ଆପେକ୍ସ କାଉନସିଲ୍‌ ବୈଠକରେ ସୟଦ ମୁସ୍ତାକ ଅଲି ଟ୍ରଫି, ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି ଏବଂ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଆୟୋଜନ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା ।

ମୁସ୍ତାକ ଅଲି ଟ୍ରଫି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଅକ୍ଟୋବର ୧୧ରୁ ଏବଂ ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି ନଭେମ୍ବର ୧୨ରୁ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ବିସିସିଆଇ ଚିନ୍ତା କରୁଛି। ସେହିପରି ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଡିସେମ୍ବର ୧୩ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ନକ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରେ । ବୈଠକରେ ୪ଟି ଗ୍ରୁପ୍‌ରେ ୮ଟି ଲେଖାଏଁ ଏଲିଟ୍‌ ଦଳ ଏବଂ ପ୍ଲେଟ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ରେ ୬ଟି ଦଳ ସାମିଲ୍‌ କରିବା ନେଇ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଏହି ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳାଗଲେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳ ପୂର୍ବଭଳି ୭ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ।

   Related Posts