AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଜଟଣୀ କନ୍ତିଆରେ ଫୁଟିଲା ବୋମା, ବ୍ୟବସାୟୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଖୋଲୁଛି ଗୋପାଳ ଗୁମର, ୪ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଚାଲିଛି ମାରାଥନ ଜେରା
  • ||
  • ପାରାଦ୍ୱୀପ: ବାଇକ୍‌ ଓ କାର୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଆହତ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ: ଥରୁଛି ଶିମିଳିପାଳ, ଉପର ବାର୍‌ହା କାମୁଡ଼ାରେ ତାପମାତ୍ରା ସର୍ବନିମ୍ନ ୪ଡିଗ୍ରୀ
  • ||

ଚୀନରେ ବିବିସି ରିପୋର୍ଟରଙ୍କୁ ମାଡ, ହାତକଡି ପକାଇ ଘୋଷାଡି ଘୋଷାଡି ନେଲା ପୋଲିସ

28/11/2022 at 6:24 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚୀନରେ କରୋନା କଟକଣା ବିରୋଧରେ ଜାରି ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ରିପୋର୍ଟିଂ ପାଇଁ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବିବିସି ସାମ୍ୱାଦିକଙ୍କୁ ମାଡ ମରା ଘଟଣା ସମନାକୁ ଆସିଛି । ଚୀନ ପୋଲିସ ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ ଯେ ଏହାର ଅଧିକାରୀମାନେ ସାମ୍ୱାଦିକଙ୍କ ସହ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିବା ମାଡ ମାରିଥିଲେ । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ସାମ୍ୱାଦିକଙ୍କୁ ହାତକଡି ପକାଇ ଟାଣି ଟାଣି ନେବା ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ପୋଲିସକର୍ମୀ ବିବିସି ସାମ୍ୱାଦିକଙ୍କୁ ହେପାଜତକୁ ନେବାର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପରେ ଛାଡି ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।  

ବିବିସି ରବିବାର ଘଟିଥିବା ଏହି ଘଟଣାକୁ କଡ଼ା ନିନ୍ଦା କରିଛି । ମିଡିଆ ହାଉସ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ବୟାନ ଅନୁସାରେ, ‘ସଂଘାଇରେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ କଭର କରିବା ପହଞ୍ଚିଥିବା ତାଙ୍କ ସାମ୍ୱାଦିକ ଅଡ ଲରେନ୍ସଙ୍କ ସହ ଚୀନର ପୋଲିସକର୍ମୀ ମାରପିଟ୍ କରିଥିଲେ । ସାମ୍ୱାଦିକଙ୍କ ହାତକୁ ବାନ୍ଧି ତାଙ୍କୁ ଘୋଷାଡି ଘୋଷାଡି ନିଆଯାଇଥିଲା । ସାମ୍ୱାଦିକଙ୍କୁ ମାଡ ମରାଯିବା ପରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ କିଛି ଘଣ୍ଟା ପରେ ଛାଡ଼ି ଦିଆଯାଇଥିଲା’।

କରୋନାର ପ୍ରକୋପକୁ ଅଟକାଇବା ପାଇଁ କଡ଼ା ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି । ଏହାକୁ ବିରୋଧର ଚୀନରେ ଜୋରଦାର ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଉଛି । ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବେ ବେଜିଂରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ସଂଘାଇର ଉରୁମସୀରେ ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ନିଆଁ ଲାଗିଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ଆସିବାକୁ ଦିଆଯାଇ ନଥିଲା ଏବଂ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣା ପରେ କଠୋର କରୋନା କଟଣାକୁ ବିରୋଧ କରି ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି।

   Related Posts