oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ ଜେଲରେ ପୁଣି ଜଣେ କଏଦୀର ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୮୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ IDCO ସହକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ଏକାସାଙ୍ଗେ ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ଚଢାଉ
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ : ଏକତା କପୁରଙ୍କ ବଢିଲା ଅଡୁଆ, ଗିରଫ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କଲେ ବିହାର କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଗୁରୁବାରଠୁ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା, ୧୪ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ୟୁକ୍ରେନ୍‌ରୁ ଫେରିଲେ ବସ୍ତର ଛାତ୍ରୀ ଶାଲିନୀ, କହିଲେ -ପ୍ରତି ମିନିଟ୍‌ରେ ଶୁଣାଯାଉଥିଲା ଆତଙ୍କର ଶବ୍ଦ…

2/03/2022 at 8:22 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୨।୦୩ :  ଋଷିଆ-ୟୁକ୍ରେନ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଯୁଦ୍ଧ ମଧ୍ୟରେ ବସ୍ତରଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସି ଖବର । ଯୁଦ୍ଧ ଫାଶରେ ପଡ଼ିଥିବା ଛାତ୍ରୀ ଶାଲିନୀ ଶିବହରେ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବରେ ୟୁକ୍ରେନ ଛାଡିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସେ ବସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ସମଗ୍ର ପରିବାରରେ ଖୁସିର ଲହରି ଖେଳି ଯାଇଥିଲା । ବସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଶାଲିନୀ ଏହି ଯୁଦ୍ଧକୁ ନେଇ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ। ହଜାର ହଜାର ଭାରତୀୟ ସେଠାରେ ଫଶି ରହିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଜ ଘରକୁ ଫେରିଥିବା ଶାଲିନୀ ଭୟଙ୍କର ପରିସ୍ଥିତିକୁ କିପରି ସାମ୍ନା କରିଥିଲେ ସେନେଇ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଥିଲେ।

ସେ ୟୁକ୍ରେନର ଉଜହୋରଡର ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷର ମେଡିକାଲରେ ପଢୁଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ଯୁଦ୍ଧ ଘୋଷଣା ହୋଇଥିଲା । ସମଗ୍ର ସହର ସ୍ତବ୍ଧ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଋଷିଆ ସୈନ୍ୟବାହିନୀ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିନଥିଲେ । ହେଲେ ସେ ସେଠାରେ ହେଉଥିବା ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ ଦେଖିପାରୁଥିଲେ। ପ୍ରତି ମିନିଟରେ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ଶବ୍ଦ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଶୁଯାଉଥିଲା । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସାଇରନ୍‌ ବାଜିଲେ ରହିବା ପାଇଁ ବଙ୍କରରେ ଲୁଚାଇବାକୁ ପଡୁଥିଲା । ସେଠାରେ ଏତେ ଥଣ୍ଡାରେ ମଧ୍ୟ ୧୨-୧୨ ଘଣ୍ଟା ବିତାଉଥିଲେ। ଯାହା କେବେ ବିଶ୍ବାସ କରିନଥିଲୁ… ଗତ ଚାରି ଦିନରୁ ପାଞ୍ଚ ଦିନ ଜୀବନର ସବୁଠାରୁ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନ ଥିଲା ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ ।

ଏହାକୁ ନେଇ ଶାଲିନୀ କହିଛନ୍ତି କି ୟୁକ୍ରେନ ସହାୟତାରେ ତାଙ୍କୁ ଉଜହୋରଡ ମେଡିକାଲ ୟୁନିଭର୍ସିଟିରୁ ହଙ୍ଗେରୀ ସୀମାରେ ଥିବା ଜୋନଭ ଯାଏଁ ବସ୍ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ଏଥି ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଠାରୁ କୌଣସି ପଇସା ମଧ୍ୟ ନିଆଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତାରେ ସେଠାରୁ ବିମାନ ଯୋଗେ ଦିଲ୍ଲୀ ଆସିଥିଲେ। ସେଥିପାଇଁ ସରକାର ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଯେପରି ସେମାନେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ନ ହୁଅନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୭ ଟାରେ ବିମାନରେ ଆସି ରାୟପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ପରିବାର ଲୋକେ ତାଙ୍କ ନେବା ପାଇଁ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

   Related Posts