AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡା:୮ ଦିନ ପରେ ବି ନବ ଦାସଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସର ହାତ ଖାଲି
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୭.୮ର ତ୍ରୀବତା ରେକର୍ଡ
  • ||

ଦେଶବ୍ୟାପୀ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ୩ ଦିନିଆ ଧର୍ମଘଟ…

28/02/2020 at 2:58 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୨୮/୨: ବେତନ ସଂଶୋଧନ ନେଇ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆସୋସିଏସନ୍ (ଆଇବିଏ) ସହିତ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ ବିଫଳ ହେବାପରେ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ଫେଡେରେସନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିଏଫ୍ଆଇ) ଏବଂ ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ (AIBEA) ତିନି ଦିନିଆ ଧର୍ମଘଟ ଡାକରା ଦେଇଛନ୍ତି।

ମାର୍ଚ୍ଚ ଦ୍ବିତୀୟ ଶନିବାର ପୂର୍ବରୁ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ଛୁଟିଦିନ ପାଳନ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଧର୍ମଘଟ ସମୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି, ଅର୍ଥାତ ରବିବାର ସମେତ କ୍ରମାଗତ ପାଞ୍ଚ ଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ। ଏହାର ଯଥେଷ୍ଟ ଲୋଡିଂ ସହିତ ପେସ୍ଲିପ୍ ଉପାଦାନଗୁଡ଼ିକରେ ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧିରେ ମଜୁରୀ ସଂଶୋଧନ ସମାଧାନ ପାଇଁ ୟୁନିଅନ୍ ଦାବି କରୁଥିବାବେଳେ ଆଇବିଏ କହିଛି ଯେ ଏହା କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ସହ ଜଡିତ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ସହିତ ୧୯ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଟେ। ସେ ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ବିକ୍ରମ ନାଥଙ୍କ ଡିଭିଜନ୍ ବେଞ୍ଚକୁ କହିଛନ୍ତି ଏବଂ ଜଷ୍ଟିସ ଏ.ଜେ ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦରେ ଏହାର କୌଣସି ଭୂମିକା ନାହିଁ କାରଣ ଆରବିଆଇର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଲୋଡ଼ିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ ନୀତି ସହ ଜଡିତ ନୁହେଁ। ଏହାସହ କୋର୍ଟଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟାଙ୍କର ଏହାର ସେବା ନିୟମ ରହିଛି।

ଗୁଜୁରାଟ ଟ୍ରେଡର୍ସ ଫେଡେରେଶନ ଏବଂ ରାଜକୋଟ, ଗୋଣ୍ଡାଲ, ଭବନଗର, ସୋରଥ, ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଗୁଜୁରାଟର ବାଣିଜ୍ୟ ତଥା ଶିଳ୍ପ ଚାମ୍ବର ତଥା ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଅଟୋମୋବାଇଲ ଡିଲର ଆସୋସିଏସନ ଆରବିଆଇକୁ କୋର୍ଟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଲୋଡିଛନ୍ତି। ବାରମ୍ବାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରୁଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକୁ ସର୍କୁଲାର୍ କିମ୍ବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରନ୍ତୁ। ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧର୍ମଘଟ କରୁଥିବା ସରକାର ଏବଂ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ବ୍ୟାଙ୍କ ଗ୍ରାହକ, ବାଣିଜ୍ୟ ଏବଂ ଶିଳ୍ପ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଜାନୁୟାରୀ ୩୧ ଏବଂ ଫେବୃଆରୀ ୧ ରେ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଥିବା ଧର୍ମଘଟକୁ ସୂଚୀତ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୧ ରୁ ୧୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏପ୍ରିଲ ୧ ରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ଧର୍ମଘଟ ହେବ ଯଦି ଦାବି ପୂରଣ ନହୁଏ।

   Related Posts