scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଆରବିଆଇ ଜାରି କଲା ଛୁଟି ତାଲିକା, ମାର୍ଚ୍ଚରେ ୧୨ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ

22/02/2023 at 12:16 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨।୦୨: ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ୨୦୨୩ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସର ବ୍ୟାଙ୍କ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ଏହି କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ୧୨ ଦିନ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ରହିବ । ଆସନ୍ତା ମାସରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି କେବେ ହେବ ତାହା ଜାଣିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଯଦି ଏହି ମାସରେ ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ଅଛି, ତୁରନ୍ତ ସେଗୁଡିକୁ ସାରି ଦିଅନ୍ତୁ । କାରଣ ଯେତେବେଳେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ହୋଇଗଲେ, ଆପଣ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ପରିଚାଳନାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି । ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ସତ୍ତ୍ୱେ ଆପଣ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଏବଂ ଏଟିଏମ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଟଙ୍କା କାରବାର କିମ୍ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବେ । ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ଏହି ସୁବିଧା ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ନାହିଁ ।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ୨୦୨୩ ମାର୍ଚ୍ଚରେ କେତେ ଦିନ ଛୁଟି ରହିବାକୁ ଯାଉଛି ବ୍ୟାଙ୍କ । ତେବେ ଏହି ଛୁଟି ଗୁଡିକରେ ସାପ୍ତାହିକ ଛୁଟି ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଆଞ୍ଚଳିକ ଛୁଟି ଗୁଡିକ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ସ୍ଥିର କରାଯାଉଥିବାରୁ ଆରବିଆଇର ଅଫିସିଆଲ୍ ଓ୍ବେବସାଇଟରେ ଏହା ତଥ୍ୟ ଦିଆଯାଇନାହିଁ ।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ କେଉଁ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ …

ମାର୍ଚ୍ଚ ୩,୨୦୨୩: ଚାପଚର କୁଟ ଅବସରରେ ଆଇଜୱାଲରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୫,୨୦୨୩: ରବିବାର ଯୋଗୁଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ ।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୭,୨୦୨୩: ହୋଲିର ପୂର୍ବ ଦିନ, ଦୋଳ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ବେଲାପୁର, ଗୁଆହାଟୀ, କାନପୁର, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ଜୟପୁର, ମୁମ୍ବାଇ, ନାଗପୁର, ରାଚି ଏବଂ ପାନଜୀରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ହେବ।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୮, ୨୦୨୩: ହୋଲିର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନରେ ଅଗରତାଲା, ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ଆଇଜାୱଲ, ଭୋପାଳ, ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଚଣ୍ଡିଗଡ଼, ଦେହରାଡୁନ୍, ଗାଙ୍ଗଟୋକ, ଇମ୍ଫାଲ, କାନପୁର, ଲକ୍ଷ୍ନୌ, ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ପାଟନା, ରାୟପୁର, ରାଞ୍ଚି, ଶିଲୋଙ୍ଗ, ଶିମଲା, ଏବଂ ଶ୍ରୀନଗରରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଗୁଡ଼ିକରେ ଛୁଟି ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ୍  ।  

ମାର୍ଚ୍ଚ ୯,୨୦୨୩: ହୋଲି ଅବସରରେ ପାଟନାରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ ।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୧,୨୦୨୩: ମାସର ଦ୍ୱିତୀୟ ଶନିବାର ହେତୁ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ବନ୍ଦ ରହିବ ।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୨,୨୦୨୩: ରବିବାର ହେତୁ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ବନ୍ଦ ରହିବ ।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୯,୨୦୨୩: ରବିବାର ହେତୁ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ ।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨,୨୦୨୩:  ଗୁଡି ପାଦୱା/ଉଗାଡି ପର୍ବ/ବିହାର ଦିବସ /ତେଲୁଗୁ ନବ ବର୍ଷ ଓ ପ୍ରଥମ ନାବରାତ୍ରୀ ଯୋଗୁଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ ।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୫,୨୦୨୩:  ମାସର ଚତୁର୍ଥ ଶନିବାର ଅବସରରେ ସାରା ଦେଶରେ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ପାଇଁ ଛୁଟିଦିନ ରହିବ ।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୬,୨୦୨୩: ରବିବାର ହେତୁ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ବନ୍ଦ ରହିବ ।

ମାର୍ଚ୍ଚ୨୩, ୨୦୨୩: ରାମ ନବମୀ ଅବସରରେ ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ବେଲାପୁର, ଭୋପାଳ, ଚଣ୍ଡିଗଡ଼, ଗାଙ୍ଗଟୋକ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ଜୟପୁର, କାନପୁର, ଲକ୍ଷ୍ନୌ, ମୁମ୍ବାଇ, ନାଗପୁର, ପାଟନା, ରାଞ୍ଚିରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ ।

   Related Posts