scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ମା’ ହେବା ଘଟଣାର ପ୍ରତିବାଦରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ କନ୍ଧମାଳ ବନ୍ଦ: ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ଏବଂ ପିଡୀତାଙ୍କୁ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସହାୟତା ଦାବି

17/01/2019 at 1:58 PM

ଫୁଲବାଣୀ୧୭|୧: କନ୍ଧମାଳରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ପାଳନ । ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ସେବାଶ୍ରମରେ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ମା’ ହେବା ଘଟଣାର ପ୍ରତିବାଦରେ  ବନ୍ଦ । ଦୋକାନ ବଜାର, ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ, ବ୍ୟାଙ୍କ ସବୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା । ଗାଡ଼ି ମଟର ଚଳାଚଳ କରୁନଥିବାରୁ ନାହିଁ ନଥିବା ସମସ୍ୟା ଭୋଗିଥିଲେ ଯାତ୍ରୀ ।

୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ପାଳନ । କନ୍ଧମାଳ ଠପ୍ । ଫୁଲବାଣୀ ସମେତ ପୁରା ଜିଲ୍ଲାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ବନ୍ଦର ପ୍ରଭାବ । ବ୍ୟବସାୟିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ, ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ, ବ୍ୟାଙ୍କ  ସବୁ ବନ୍ଦ । ଗାଡ଼ି ମଟର ବି ଚଳାଚଳ ବି ନାହିଁ । ଦାରିଙ୍ଗିବାଡ଼ି ତିନି ଛକରେ  ବିଜେପି କର୍ମୀମାନେ  ଟାୟାର ଜାଳି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ । ଚକ ଅଖ ସବୁ ଠପ୍ ଯୋଗୁଁ ଦୂରଦୂରାନ୍ତ ଯାତ୍ରୀ ପଡ଼ିଥିଲେ ସମସ୍ୟାରେ । ଦାରିଙ୍ଗିବାଡ଼ି ସେବାଶ୍ରମର ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ମା’ ହେବା ଘଟଣାରେ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଇଥିଲା କନ୍ଧମାଳ ସୁରକ୍ଷା ଅଭିଯାନ । ଆଉ ବନ୍ଦକୁ ସମର୍ଥନ ଦେଇଥିଲା ବିଜେପି ।

ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ମା’ ହେବା ଘଟଣାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ଦାବି ହୋଇଛି ।  ଏହାସହ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ବଦଳି, ଜିଲ୍ଲା ମଙ୍ଗଳ ଅଧତ୍କାରୀ ଓ ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ବ୍ଲକ ମଙ୍ଗଳ ସଂପ୍ରସାରଣ ଅଧତ୍କାରୀଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବା, ଆଦିବାସୀ କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ , ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି କରିଛି ବିଜେପି ।  ପୀଡିତାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ ଏବଂ  ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୂରଣ  ଦାବି କରିଛି ବିଜେପି ଓ କନ୍ଧମାଳ ସୁରକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ।

ଆଜିର ବନ୍ଦ ପୁରା ଶାନ୍ତି ପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା । ତେବେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନଜରରେ ରଖି ସମଗ୍ର ଜିଲ୍ଲାରେ  କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା  ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts