Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୮୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଗୁରୁବାରଠୁ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୧୯ ଓ ୨୦ ପାଇଁ ଜାରି ହେଲେ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ତ୍ରୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ମାଲବାହୀ ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ମୟୁରଭଞ୍ଜ: ଆଇଟିଆଇ କଲେଜରେ ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣା, ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ବଡ ଧରଣର ପରିବର୍ତ୍ତନ, ସଂସଦୀୟ ବୋର୍ଡରୁ ହଟିଲେ ଗଡକରୀ ଓ ଚୌହାନ
  • ||

ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଗାଡି ମାନୁନି ନୂଆ ମୋଟର ଯାନ ଆଇନ, ଧରାହେଲେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଗଣିବେ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ତଣ୍ଡ, ହେଲେ ଧରିବ କିଏ ?

26/10/2019 at 1:36 PM

ବାଲେଶ୍ବର ୨୬|୧୦: କେଉଁଠି ସ୍କୁଟି ଚାଳକ ଉପରେ ଫାଇନ୍ ହେଲାଣି, ତ ଆଉ କେଉଁଠି ଟାଟା ଏସି ଗାଡିର ଡ୍ରାଇଭର ମୋଟା ଅଙ୍କର ଫାଇନ୍ ଗଣିଲାଣି । ପରିବହନ ବିଭାଗ ଏବେ ନିୟମ କଡାକଡି ପାଳନ କରୁଛି । ଆଉ ଏପରି ସ୍ଥଳେ ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଗାଡିର ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ ନିୟମ ମାନୁନାହିଁ ।

କମର୍ସିଆଲ ଗାଡିରେ ପ୍ରାଇଭେଟ ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍ ଲଗାଇ, ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଚଢୁଛନ୍ତି ଗାଡି । ମୋଟର ଭେହିକିଲ୍ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଏଥିପାଇଁ ପାଂଚ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍ ଅଛି । 

ଗାଡିର ନମ୍ବର ହେଉଛି OD 01Z1011, ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ ଉପରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ବାଲେଶ୍ବର । ଏହି ଗାଡିଟି ଚଢୁଛନ୍ତି ନିଜେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ । ଏହି ମହିନ୍ଦ୍ରା ମାରାଜୋ ଗାଡିଟି ଏକ କମର୍ସିଆଲ ଗାଡି । ତେବେ ଗାଡିର ପଛ କାଚରେ ଓଡିଶା ଶାସନ ଲେଖାଯାଇଛି । ଆଉ ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ ପୁରା ପ୍ରାଇଭେଟ୍ । ହଳଦିଆ ପ୍ଲେଟ୍ ଉପରେ କଳା ଅକ୍ଷରରେ ଲେଖା ହେବା କଥା, କିନ୍ତୁ ଏଠି ଧଳା ପ୍ଲେଟ୍ ଉପରେ କଳା ଅକ୍ଷରରେ ଲେଖାଯାଇଛି । 

ମୋଟର ଭେହିକିଲ୍ ଆକ୍ଟର ସେକ୍ସନ ୧୯୨ ଅନୁସାରେ ଗାଡିର ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ ଠିକ୍ ଭାବେ ଡିସପ୍ଲେ ନକଲେ ପାଂଚ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ ଦେବାକୁ ପଡିବ । ତବେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ନିଜେ ଚଢୁଛନ୍ତି ଗାଡି , ପୁଣି ଗାଡିର ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ ଉପରେ ଲେଖା ଯାଇଛି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ବୋଲି । ଆଇନ ଥିଲେ ବି ଫାଇନ୍ କିଏ କରିବ ।

   Related Posts