scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ ବଡ଼ଚଣା ମହୋତ୍ସବ, ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଷୀ ଲାଲ୍‌ କଲେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ

9/01/2023 at 1:39 PM

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ୦୯।୦୧ : ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବଡ଼ଚଣା ମହୋତ୍ସବ। ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଷୀ ଲାଲ୍‌ ଏହି ମହୋତ୍ସବକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି । ଶୀତୁଆ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏହି ମହୋତ୍ସବକୁ ଦେଖିବାକୁ ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବଡ଼ଚଣା ମହୋତ୍ସବ । ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି କୋଭିଡ କଟକଣା ପାଇଁ ମହୋତ୍ସବ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା  । ହେଲେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଧୁମଧାମରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ସପ୍ତମ ବଡ଼ଚଣା ମହୋତ୍ସବ । ଆକର୍ଷଣୀୟ ତୋରଣ ସାଙ୍ଗକୁ ଚିକମିକ ଆଲୁଅରେ ସୁସଜିତ ହୋଇଛି ସମଗ୍ର ପରିବେଶ । ଏହି ମହୋତ୍ସବକୁ ଅନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲ ।  ମଣିଷ ମଣିଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ଓ ଆନନ୍ଦର ଭାବ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ ମହୋତ୍ସବ ବୋଲି ରାଜ୍ୟପାଳ କହିଥିଲେ । ଏହି ଉତ୍ସବରେ ବଡ଼ଚଣା ବିଧାୟକ ଅମର ପ୍ରସାଦ ଶତପଥୀଙ୍କ ସହ ବହୁ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ରାଜ୍ୟର କୋଣ ଅନୁକୋଣରୁ ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟବସାୟୀ ପହଁଞ୍ଚି ନିଜ ନିଜର ପସରା ମେଲାଇଛନ୍ତି । ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ମହୋତ୍ସବକୁ ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ସାମଗମ ହେଉଛି । ମହୋତ୍ସବରେ ବିଶେଷ ଆକର୍ଷଣ ପାଲଟିଛି ହସ୍ତଶୀଳ୍ପ ମେଳା । ଭଳିକି ଭଳି ହାତ ତିଆରି ସାମଗ୍ରୀ ଲୋକଙ୍କ ମନ ମହୁଛି ।

ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଦୋଳିର ମଜା ନେଉଛନ୍ତି ଲୋକେ । ଘରକରଣା ସାମଗ୍ରୀ କିଣିବା ସହ ଚଟପଟି ଖାଦ୍ୟର ମଜା ନେଉଛନ୍ତି ଲୋକେ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭଲ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି ବ୍ୟବସାୟୀ  । ପ୍ରତିଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବିଭିନ୍ନ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି ।

ମହୋତ୍ସବକୁ ନେଇ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ସାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ସାମଗମକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡାକଡି କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts