oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଭଞ୍ଜବିହାର କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ରେ ବାଘ ! ଭୟଭୀତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ, ବନ ବିଭାଗର ପାଟ୍ରୋଲିଂ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୨୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉଗ୍ରରୂପ ରୂପ ନେଲା ପାରିବାରିକ କଳହ, ଜୀବନ ହାରିଦେଲେ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ
  • ||
  • ୫ ଦୋକାନ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ସାର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୧୪ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ପୂଜାରେ ଭିଜିବ ପାର୍ବଣ, ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ୨୬ରୁ ୨୯ ଯାଏ ନିର୍ଦ୍ଧୁମ ଛେଚିବ
  • ||

ଛାଡିଲାନି ଲୋଭ, ସରକାରୀ ବାବୁଙ୍କ ବକ୍ସିସ ମୋହ – ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଓ ବିଧବା ଭତ୍ତା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଜବରଦସ୍ତ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ ଅଭିଯୋଗ

16/09/2019 at 7:43 PM

ଲମତାପୁଟ ୧୬।୦୯-  ରାଜ୍ୟରେ ପିସି କାରବାର ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କଡା ନିର୍ଦେଶ ରହିଛି । ଦୁର୍ନିତଖୋର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠନ ହେଉଛି । ଏହାପରେ ବି ଲାଞ୍ଜରୁ ମୋହ ତୁଟାଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି ସରକାରୀ ବାବୁ । ଏମିତିକି ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଓ ବିଧବା ଭତ୍ତା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଛାଡୁ ନାହାନ୍ତି । ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ବଲେଲ ପଞ୍ଚାୟତରୁ । ଭତ୍ତା ଟଙ୍କା ବଣ୍ଟନ ବେଳେ ଏଠି ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ୩୦ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ଜବଦସ୍ତ ଆଦାୟ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ବାବୁଙ୍କ ବକ୍ସିସ ମୋହ । ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଓ ବିଧବା ଭତ୍ତା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ବି ଛାଡିଲେନି । ଦଶହରା ଖର୍ଚ୍ଚ ବାବଦକୁ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ଜଣ ପିଛା ଆଦାୟ କଲେ ୩୦ ଟଙ୍କା । ଇଛା ନଥିଲେ ବି ଚାନ୍ଦା ଦେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ ହିତାଧିକାରୀ । ଏମିତି ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ବଲେଇ ପଞ୍ଚାୟତରୁ । ଶନିବାର ବଲେଇ ପଞ୍ଚାୟରେ ଭତ୍ତା ଟଙ୍କା ବଣ୍ଟା ଯାଇଥିଲା । ୬ ରୁ ୭ କିଲୋମିଟର ଚାଲିଚାଲି ଭତ୍ତା ପାଇଁ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଆସିଥିଲେ ଆଦିବାସୀ ବୃଦ୍ଧ-ବୃଦ୍ଧା । ଭତ୍ତା ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ, ଆଉ ବାବୁଙ୍କୁ ପୂଜା ଖର୍ଚ୍ଚ ବାବଦକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ୩୦ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ଦେଇଥିଲେ ।

 ପିସି କାରବାରକୁ ନେଇ ପୂର୍ବରୁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଆସିଛି ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ । ଏବେ ସରକାରୀ ବାବୁ ଯେଭଳି ମାନବିକତାକୁ ପାଦରେ ଦଳି ଲଜ୍ଜାଜନକ ଭାବେ ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଓ ବିଧବା ଭତ୍ତା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଠୁ ଚାନ୍ଦା ଆଦାୟ କଲେ ତାକୁ ନେଇ ଚାରିଆଡୁ ଛି ଛାକର କରାଯାଇଛି । ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିକାରୀ କିନ୍ତୁ ଚାନ୍ଦା ଆଦାୟ କଥାକୁ ଅସ୍ବୀକାର କରିଥିବା ବେଳେ ପିଅନ କିନ୍ତୁ ମାନି ଯାଇଛନ୍ତି। କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାପାଳ  ଘଟଣାକୁ  ନିନ୍ଦା କରିବା ସହ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦେଶ  ଦେଇଛନ୍ତି ।  ସତ୍ୟତା ଜଣାପଡିଲେ ଦୋଷୀକୁ ଗିରଫ କରାଯିବ ବୋଲି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ମଧୁସୂଧନ ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି ।  

 ଦୋଷୀ  ଯିଏ ବି ହେଉନା କାହିଁକି, ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି, ଯେମିତି ଅନ୍ୟ କେହିବି ଏଭଳି ଚାନ୍ଦା ଆଦାୟକ କରିବାକୁ ସାହସ କରିବେନି ।

   Related Posts