scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବାଙ୍କି ବାନରା ଆଶ୍ରମରୁ ଘରକୁ ଫେରିନି ବଢିଲା ଝିଅ, ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ଆକୁଳ ନିବେଦନ କରୁଛନ୍ତି ପରିବାର

21/07/2022 at 1:21 PM

ବ୍ରହ୍ମପୁର ୨୧/୦୭: ଆଶ୍ରମ ବିରୋଧରେ ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ । ବାବାଙ୍କ ଆଶ୍ରମକୁ ଯାଇ ଫେରିନି ବଢିଲା ଝିଅ । ଆଉ ଝିଅକୁ ଦେଖାକରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଆଶ୍ରମ ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କ ଧମକ । ରେଶମ ସହର ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲୋଚାପଡାରେ ଘଟିଛି ଏମିତି ଘଟଣା । ଦେଢ ବର୍ଷ ତଳେ ଆଶ୍ରମକୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେବାକୁ ଯାଇ ଆଉ ଘରକୁ ଫେରିନି ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷିତା ଝିଅ । ଝିଅକୁ ପାଇବାକୁ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ମାଆ କରୁଛନ୍ତି ଆକୁଳ ନିବେଦନ ।

ନ୍ୟାୟ ଦାବିରେ ଏସ ପିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ମହିଳା କଲ୍ୟାଣ ସଂଘର ବିକ୍ଷୋଭ । କେ.ପୁଷ୍ପାବତୀ ଓ କେ.କାନ୍ତା ରାଓଙ୍କ ଝିଅ କେ.ସୁଧା । ବୟସ ୨୬ । ଚାର୍ଟାଡ୍ ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ୍ ପାସ୍ । ଝିଅର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେବାରୁ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ ବାପା ମାଆ । ତେବେ ଝିଅଟିକୁ ବାବା ମୁକୁନ୍ଦାନନ୍ଦଙ୍କ ଆଶ୍ରମରେ ଛାଡିଦେଲେ ସେ ଭଲ ହୋଇଯିବ । ଝିଅର ବାପା ମାଆଙ୍କୁ ଏପରି କହି ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିଲେ ବାବା ସ୍ୱାମୀ ମୁକୁଦାନନ୍ଦଙ୍କ ଅନୁଗତ ।

ତାହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରି କଟକ ବାଙ୍କି ବାନରା ଆଶ୍ରମରେ ୨୦୨୧ ଜାନୁୟାରୀ ୫ରେ ଝିଅ ସୁଧାକୁ ଛାଡିଥିଲେ ପରିବାର । ହେଲେ ଏହା ପରଠୁ ଆଉ ଘରକୁ ଆସିନି ଝିଅ । ଏପରିକି ଦେଖା ସାକ୍ଷାତ ବି ମିଳୁନି । ଆଶ୍ରମକୁ ଗଲେ ମାଡ ମାରୁଛନ୍ତି ଆଶ୍ରମ ସଦସ୍ୟ । ଏନେଇ ମହିଳା କଲ୍ୟାଣ ସଂଘ ସହଯୋଗରେ ଏସ୍ ପିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଦେଇଛନ୍ତି ମାଆ ବାପା ।

୧୫ ଦିନରେ ଝିଅ ଉଦ୍ଧାର ନହେଲେ ଆଶ୍ରମ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦେବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟପାଳ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଅବଗତ ହେବା ପରେ ଉପଯୁକ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଦେଇଛନ୍ତି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ । ଏହାସହ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ବି ଏସପିଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ କରିଛନ୍ତି ତାଗିଦ । ଏହା ଜାଣିବା ପରେ ଘଟଣାର ସଠିକ ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏସ୍ ପି ।

   Related Posts