AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ମାସ୍କ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ, ଜରୁରୀ ନଥିଲେ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ସମାରୋହରୁ ଦୂରରେ ରୁହ…ସତର୍କ କରାଇଲା IMA

22/12/2022 at 5:17 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚୀନରେ କରୋନା ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁଁ ଭାରତ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ସତର୍କ ହୋଇଛି । ସରକାର ବୈଠକ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଲଗାତାର ସ୍ଥିତି ଉପରେ ନଜର ରଖୁଛନ୍ତି । ଏହାରି ଭିତରେ ଇଣ୍ଡିଆନ ମେଡିକାଲ ଆସୋସିଏସନ ମଧ୍ୟ ନାଗରିକଙ୍କୁ କରୋନା ନିୟମ ଅନୁପାଳନ କରିବାକୁ କହିଛି । ଆଇଏମଏ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏସ.ଏନ.ପି ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚୀନ, ଆମେରିକା ପରି ଦେଶରେ ସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖିଲେ କୌଣସି ଅବହେଳକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ । ସମସ୍ତେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ଆରମ୍ଭ କରିବା ଦରକାର । ଏହାଛଡ଼ା ଆବଶ୍ୟକ ନଥିଲେ ଯାତ୍ରା ନ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ସେ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ କେବଳ ବୁଲିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା ନ କରିବାକୁ ସେ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଚୀନରେ କରୋନା କାୟା ବିସ୍ତାର କରିବା ପରେ ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ଭୟର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ଚତୁର୍ଥ ଲହର ଆସିବା ନେଇ ଆଶଂକା ପ୍ରକାଶ କରାଯାଉଛି । ସରକାର ସବୁ ସ୍ତରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତ ଯୋଡୋକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କଂଗ୍ରେସକୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ନିଜେ ବିଜେପି ରାଜସ୍ଥାନର କରିବାକୁ ଥିବା ନିଜ ଜନଆକ୍ରୋଶ ଯାତ୍ରାକୁ ସ୍ଥଗିତ କରିଛି । ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ପରେ ସରକାର ମଧ୍ୟ କରୋନାକୁ ନେଇ ପୁଣି କିଛି ଗାଇଡଲାଇନ ଜାରି କରିପାରନ୍ତି ।     

   Related Posts