scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଭେନେଜୁଏଲା ରାଜଧାନୀରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା; ଜଳିଗଲା ୧୭ ଗାଡ଼ି, ଚାଲିଗଲା ୧୬ ଜୀବନ

15/12/2023 at 10:56 AM

କାରାକାସ୍‌,୧୪/୧୨: ଭେନେଜୁଏଲା ରାଜଧାନୀ କାରାକାସ୍‌ରେ ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣା । ୨ଟି ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୧୬ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଏଥିରେ ୧୭ଟି ଗାଡ଼ି ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି । ଏନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଖବର ପାଇବା ପରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳୁ ସମସ୍ତ ମୃତଦେହକୁ ବାହାର କରି ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପାଇଁ ପଠାଇଛି ।  

ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ, ଏହି ଭୀଷଣ ଦୁର୍ଘଟଣା ଗ୍ରାନ୍ ମାରିସ୍କାଲ ଡି ଆୟୁକୁଚୋ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ହୋଇଛି । ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାର ୧୫ମିନିଟ୍ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଛୋଟ ଦୁର୍ଘଟଣା ହୋଇଥିଲା । ଫଳରେ ରାସ୍ତା ଜାମ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଆସି ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିବା ଗାଡ଼ିଗୁଡ଼ିକୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା । ଟ୍ରକ୍‌ରେ କେମିକାଲ୍‌ ରଖାଯାଇ ଥିବାରୁ ଧକ୍କା ହେବା ପରେ ତୁରନ୍ତ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା । ଏହି ନିଆଁ ଅନ୍ୟ ଗାଡ଼ିଗୁଡ଼ିକୁ ବ୍ୟାପିଯାଇଥିଲା । ଚାହୁଁ ଚାହୁଁ ନିଆଁର ଆଁ ଭିତରକୁ ୧୭ଟି ଗାଡ଼ି ଚାଲିଯାଇଥିଲା ।

ଭେନେଜୁଏଲାର ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ବିଭାଗର ଡେପୁଟି ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ଏହା ସରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା । ପ୍ରଥମ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗୋଟିଏ ଟ୍ରକ୍‌ ଏବଂ ୩ଟି ଗାଡ଼ି ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା ହୋଇଥିଲା । ସେମିତି କାହାର ବଡ଼ କ୍ଷତି ହୋଇ ନ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ରାସ୍ତା ଜାମ୍‌ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଆସି ଗାଡ଼ିଗୁଡ଼ିକୁ ଜୋରରେ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା । ଖରାପ ପାଗ ଯୋଗୁ ଏଭଳି ଭୟାବହ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିବା କୁହାଯାଉଛି ।

   Related Posts