ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ୮ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ : ନେତା ବାଛିବେ ଜନତା, ଭୋଟ ଦେବେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର
  • ||

ଖବର ବାଜିବା ପରେ ଆଗେଇ ଆସିଲେ ସରପଞ୍ଚ, ତୁଳସୀପଦର ଗାଁକୁ ଯିବାକୁ ନିର୍ମାଣ କଲେ ଅସ୍ଥାୟୀ ପୋଲ

9/08/2022 at 11:16 AM

ନବରଙ୍ଗପୁର୦୯/୦୮: ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ପାପଡାହାଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ମୈଦଲପୁର ପଂଚାୟତର ତୁଳସୀପଦର ଗ୍ରାମରେ ଅସ୍ଥାୟୀ ପୋଲ ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ। ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ତୁଳସୀପଦର ଗ୍ରାମର ୧୫ ଜଣ ଲୋକ ଝାଡ଼ାବାନ୍ତିରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଚିକିଛିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ରବିବାର ଦିନ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ସେହି ଗାଁରେ ଥିବା ନାଳରେ ପାଣି ଭର୍ତ୍ତି ହେବା ଫଳରେ ମେଡିକାଲ ଟିମ ଗାଁକୁ ଯାଇ ନପାରିନଥିଲେ ।

ଔଷଧକୁ ପଲିଥିନରେ ବାନ୍ଧି ନାଳର ଆର ପଟକୁ ଫୋପାଡି ଥିଲେ । ଯାହାକୁ ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ଗୋଟାଇ ନେଇଥିଲେ। ନାଳର ଏପଟେ ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ରହି ଅନ୍ୟ ପଟେ ଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ମାନଙ୍କୁ ଡ଼ାକବାଜି ଯନ୍ତ୍ର ଦ୍ୱାରା ସଚେତନ କରି ସେଠାରୁ ଫେରି ଆସିଥିଲେ ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ।

ଔଷଧ ଫିଙ୍ଗା ଯାଉଥିବା ଦୃଶ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ଏହି ଖବର ଜାଣିବା ପରେ ମୈଦଲପୁର ସରପଞ୍ଚ ଚନ୍ଦ୍ରଧ୍ୱଜ ମାଝୀ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସହାୟତାରେ ସେହି ନାଳରେ ଏକ ଅସ୍ଥାୟୀ ପୋଲ ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି । ଯାହା ଫଳରେ ମେଡିକାଲ ଟିମ ସେହି ତୁଳସୀପଦର ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିଛନ୍ତି।

   Related Posts