ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଆସାମ: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ସରକାରୀ ବାବୁ, ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡିଲେ ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ, ୪୯ ଲକ୍ଷ ଜବତ

29/10/2022 at 5:29 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ । ଆସାମ ସରକାର ବରିଷ୍ଠ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ୯୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ତାଙ୍କୁ ମାଡି ବସିଛି । ଏକ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଫାର୍ମର ଲାଇସେନ୍ସ ନବୀକରଣ ପାଇଁ ଏସିଏସ୍ କେକ ଶର୍ମା ଲାଞ୍ଚ ନେବା ସମୟରେ ରାଜ୍ୟ ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ ଏବଂ ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀ ଚଢଉ କରିଥିଲେ । ଏହି ଟିମର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ ସ୍ପେଶାଲ ଡିଜିପି ଜି.ପି.ସିଂ ।

ଏସିଏସ୍ କେକେ ଶର୍ମା ଆସାମ ସରକାରରେ ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ଅଛନ୍ତି । ସିକ୍ୟୁଟିରି ଫାର୍ମର ଲାଇସେନ୍ସ ନବୀକରଣ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ଦାବି କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଟିମ ଗଠନ କରାଯାଇ ଚଢଉ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ୯୦ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ଟଙ୍କା ସହ ତାଙ୍କୁ ଧରିଥିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ । ପରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

ଏହାପରେ ତାଙ୍କ ବାସ ଭବନରେ ଅଧିକ ଛାନଭିନ କରିଥିଲା ଟିମ । ସେଠାରୁ ୪୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଅଘୋଷିତ ଟଙ୍କା ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଆଇନ ଅନୁସାରେ ପୋଲିସ ସେହି ଟଙ୍କାରୁ ସିଜ୍ କରିଛି ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା । ଭିଜିଲାନ୍ସ ଏବଂ ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ବିଭାଗ ମିଳିତ ଭାବେ ଦିବ୍ରୁଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ପରିବହନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଠିକଣାରେ ଚଢଉ କରିଥିଲେ । ଡିଟିଓ ସଞ୍ଜୀବ ହଜାରିକାଙ୍କ ଠାରୁ ୭ ଲକ୍ଷ ୩ ହଜାର ୮୦୦ ଟଙ୍କାର ଅଘୋଷିତ ଟଙ୍କା ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାସହ 8୭ ହଜରା ଟଙ୍କାର ପୁରୁଣା ନୋଟ ମଧ୍ୟ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା । ଆସାମ ସରକାର ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧରେ ନିଜର କଠୋର ଅଭିମୁଖ୍ୟକୁ ଅଧିକ ଶାଣିତ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ସ୍ପେଶାଲ ଡିଜି ଜିପି ସିଂ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts