Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଠଗଡ: ହଟିଲା କଟକଣା, ନୂଆ ବର୍ଷରୁ ବାବା ଧବଳେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ବାତ୍ୟାର ରୂପନେବ ଗଭୀର ଅବପାତ, ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶା
  • ||
  • ୧୭ ଜଣିଆ ରଣଜୀ ଟିମ୍ ଘୋଷଣା : ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ସେନାପତି ଅଧିନାୟକ, ୪ ନୂଆ ମୁହଁ
  • ||
  • ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ନକଲି ସୁନା ଦେଇ ଋଣ କରି ୫୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଘଟଣାର ପର୍ଦାଫାସ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରାଗିଂ ଘଟଣା, ୭ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||

ଏଏସଆଇର ଅସାଧୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଦାବି କଲା ଏଏସଆଇ ଓ୍ବାର୍କର୍ସ ୟୁନିଅନ୍‌

20/11/2019 at 6:16 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୦/୧୧: ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଜୈନ କୀର୍ତ୍ତି ସ୍ଥଳୀ ଉଦୟଗିରିରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଟିକେଟ୍‌ କଳାବଜାରୀ ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଏଥିରେ ସାମିଲ ଥିବା ଏଏସଆଇର ଅସାଧୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି ଖୋଦ୍‌ ଏଏସଆଇ ଓ୍ବାର୍କର୍ସ ୟୁନିଅନ୍‌ । ….

ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଚାଲିଥିବା କେଳେଙ୍କାରୀର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍‌ କଲା ନ୍ୟୁଜ୍‌ 7 । ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖିରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଗେଞ୍ଜି ଖୋଦ୍‌ ରାଜଧାନୀର ଛାତି ଉପରେ ପ୍ରତିଦିନ ଲୁଟ୍‌ ହେଉଥିଲା ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା । ତଳୁ ଉପର ଯାଏଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ପକେଟ୍‌କୁ ଯାଉଥିଲା ଏହି ଲୁଟ୍‌ ଟଙ୍କା । ଆଉ ମିଲିଭଗତରେ ଚାଲିଥିଲା ପୂରା କାରବାର । ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଜୈନ କୀର୍ତ୍ତି ସ୍ଥଳୀ ଉଦୟଗିରିରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଟିକେଟ୍‌ କଳାବାଜାରୀ ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଏଥିରେ ସାମିଲଥିବା ଏଏସଆଇର ଅସାଧୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି ଖୋଦ୍‌ ଏଏସଆଇ ଓ୍ବାର୍କର୍ସ ୟୁନିଅନ୍‌ ।

ଏଠି  ଅଧିକାରୀମାନେ ଟିକେଟ କଳାବାଜାରୀ କରି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟୁଥିବା ବେଳେ ସେପଟେ ୧୨୦ଜଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଛଟେଇ କରାଯାଇଛି । ଏହା ବିରୋଧରେ ଏଏସଆଇର ଭୁବନେଶ୍ବର ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିଛନ୍ତି ଏଏସଆଇ ଓ୍ବାର୍କର୍ସ ୟୁନିଅନ୍‌ । ଟିକେଟ୍‌ କେଳେଙ୍କାରୀରେ ଲିପ୍ତ ବଡ଼ ମାଛଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

କେବଳ ଜୈନ କୀର୍ତ୍ତି ସ୍ଥଳୀ ଉଦୟଗିରି ନୁହେଁ  କୋଣାର୍କ ଭଳି ଅନେକ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳୀରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଧରଣର ଲୁଟ୍‌ ଚାଲିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଏଏସଆଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିଭାଗୀୟ ବଡ଼ବାବୁଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ବେଶ୍‌ ହାତ ଚିକ୍କଣ କରୁଛନ୍ତି । ସରକାର ତୁରନ୍ତ ଏହା ଉପରେ ନଜର ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ।

   Related Posts