ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ବାଇକକୁ ପଛପଟୁ ପିଟିଲା କାର୍‌, ଦୁଗ୍ଧ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ବାହାରିଥିଲେ ରବିନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ଓସ୍କାର ବିଜେତା ଗାୟିକା ଆଇରିନ କାରାଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ, ୬୩ ବର୍ଷରେ ଦୁନିଆକୁ କହିଲେ ଅଲବିଦା
  • ||
  • IND vs NZ : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଗଲା ମ୍ୟାଚ୍, ୨ ଦିନିକିଆ ବାତିଲ
  • ||

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ସିଂହ ମୂର୍ତ୍ତି ଭାଙ୍ଗିବା ଘଟଣା : ଭୁଲ୍ ସ୍ବୀକାର କରି କ୍ଷମା ମାଗିଲା ଏଏସଆଇ

22/05/2019 at 10:11 AM

ପୁରୀ ୨୨|୫:  ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା କମିଟି ବୈଠକରେ ବାତ୍ୟାରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର କ୍ଷୟକ୍ଷତି ନେଇ ବିଶେଷ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ବୈଠକରେ ମୁଖ୍ୟ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ସିଂହ ମୂର୍ତି ଭାଙ୍ଗିବା ନେଇ ମହାରାଜା ଗଜପତି କ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ସିଂହ ମୂର୍ତି ଭାଙ୍ଗିବା ନେଇ ଏଏସଆଇ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଛି । ସିଂହଦ୍ୱାରରେ ଥିବା ଜୟବିଜୟ ମୂର୍ତି ବଦଳାଯାଇ ପଥର ମୂର୍ତି ଲାଗିବ । ନୀଳଚକ୍ରର ସ୍ଥିତି ନେଇ ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବ ।

ସ୍ଥିତି ପରଖିବା ପାଇଁ ଡ୍ରୋନର ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ । ଡ୍ରୋନ ସାହାଯ୍ୟରେ ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଇଥିବା ଫଟୋ ମାଧ୍ୟମରେ ସବୁକିଛି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରାଯିବ । ଡ୍ରୋନ ପରିଚାଳନା କରୁଥିବା ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ  ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦିଆଯିବ । ବାତ୍ୟା ପରେ ଯେପରି କୁଡୁଆ ଅଭାବ ନହୁଏ ସେଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯିବ । ଏଥିପାଇଁ ଏସଆରସି ଓ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ୨ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସର୍ଭେ କରି ଘର ଭାଙ୍ଗିଥିବା କୁମ୍ଭାକାରଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବେ । ସେମାନଙ୍କୁ କୁମ୍ଭାରଶାଳ ନିର୍ମାଣ କରିବା ପାଇଁ ୮ହଜାର ୫ଶହ ସହାୟତା ରାଶି ମିଳିବ ।

ଏତଦ୍ ବ୍ୟତୀତ ସୁଆର ମହାସୁଆରଙ୍କୁ ୧୫ ଦିନ ଯାଏଁ ବରାଦି ଅବଢା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଫୋନି ବାତ୍ୟା ଯୋଗୁ ପ୍ରଭାବିତ ପାଳିଆ ସେବକମାନଙ୍କୁ ୨ ମାସର ଅତିରିକ୍ତ ପାଳିଆ ପୁରସ୍କାର ମିଳିବ । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୋଷାକ ଦିଆଯିବ । ଯେଉଁଥିରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନର ନାମ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିବ ।  ଫଳରେ ଯାତ୍ରୀ ମାନେ ନିଜର ସମସ୍ୟା ସମ୍ବନ୍ଧରେ କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇ ପାରିବେ।

   Related Posts