ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଭେଦଭାବର ଶିକାର ହୋଇ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଯୋଧପୁର ଆସିଲେ ୧୦୦ ହିନ୍ଦୁ: କହିଲେ-ଆମେ ଭାରତରେ ରହିବୁ

16/10/2022 at 11:08 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚଳିତ ସପ୍ତାହରେ କିଛି ହିନ୍ଦୁ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଆସି ଭାରତର ଯୋଧପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ସ୍ଥିତି ଏମିତି ଯେ ସେମାନେ ଆଉ ପାକିସ୍ତାନ ଫେରିବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହାନ୍ତି।

ପାକିସ୍ତାନରେ ବନ୍ୟା ସବୁ ଧୋଇ ନେବା ପରେ ରିଲିଫ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଧର୍ମ ଆଧାରରେ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଭେଦଭାବ ହେଉଛି ବୋଲି ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସିନ୍ଧ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଆସିଥିବା ଏହି ହିନ୍ଦୁମାନେ ଆଉ ପାକିସ୍ତାନ ନ ଯାଇ ଭାରତରେ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।

ଏହି ପ୍ରବାସୀମାନେ ପାକିସ୍ତାନ ସିନ୍ଧର ତାଣ୍ଡୋ ଅଲ୍ଲାହ୍ୟର ଜିଲ୍ଲାରୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ସେମାନେ ଭିଲ୍ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଅକ୍ଟୋବର ୧୨ରେ କିଛି ହିନ୍ଦୁ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଯୋଧପୁରକୁ ଆସିଥିଲେ। ପରେ ୧୪ ତାରିଖରେ ପୁଣି କିଛି ହିନ୍ଦୁ ସେଠାରୁ ଚାଲିଆସିଥିଲେ। ପାଖାପାଖି ୧୦୦ ଜଣ ଅଟାର ୱାଘା ଚେକ୍‌ପୋଷ୍ଟ ଦେଇ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଚାଲିଆସିଛନ୍ତି ବୋଲି ପ୍ରବାସୀ ଚତୁରରାମ ଭିଲ୍ କହିଛନ୍ତି।

ଭିଲ୍‌ଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ପାକିସ୍ତାନରୁ ଆସିଥିବା ହିନ୍ଦୁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ଯୋଧପୁରରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ଆଉ କିଛି ରାଜସ୍ଥାନର ଜୈସଲମେରରେ ରହିଛନ୍ତି।    

   Related Posts