scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଏବେସୁଦ୍ଧା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇନାହିଁ, ପ୍ରମାଣିତ ନହେବା ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଜାମିନ

28/11/2020 at 9:14 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୮|୧୧:  ୨ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ରିପବ୍ଲିକ ଟିଭିର ମୁଖ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀ ଓ ଅନ୍ୟ ୨ଜଣଙ୍କ ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ ବଳବତ୍ତର ରହିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ । ଶୁକ୍ରବାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି ନକରିବା ଯାଏଁ ଏହି ୩ଜଣଙ୍କ ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ ବଳବତ୍ତର ରହିବ । ଏହାସହ ଅପରାଧିକ ଆଇନକୁ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟପ୍ରଣୋଦିତ ଭାବେ ନାଗରିକଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ନକରିବା ଉଚିତ ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ।  ଏହାସହ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ସତ୍ୟ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇନଥିବା କହିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ ।

ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରୁଥିବା ଖଣ୍ଡପୀଠ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ଦେବାର କାରଣ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି । ଖଣ୍ଡପୀଠ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ଉସକାଇବା ମାମଲାରେ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରଠୁ ୪ ସପ୍ତାହ ଯାଏଁ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କ ଜାମିନ ବଳବତ୍ତର ରହିବ ।

ଖଣ୍ଡପୀଠ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସୁପ୍ରମକୋର୍ଟ, ହାଇକୋର୍ଟ ଓ ବିଭିନ୍ନ ତଳକୋର୍ଟ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅପରାଧିକ ଆଇନର ଦୂରୁପଯୋଗ ପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବା ଉଚିତ । ଯେଉଁ ନାଗରିକଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ଜାଣିଶୁଣି ହଇରାଣ  କରେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କୋର୍ଟର ଦ୍ୱାର ବନ୍ଦ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ । ଗୋଟିଏ ଦିନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କାହାରି ମୌଳିକ ଅଧିକାର ଛିନ୍ନ କରିବା ଭୁଲ ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts