ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଡ୍ରୋନ୍‌ ଉଡାଇବା ଘଟଣା : ଅପଲୋଡ ଭିଡିଓ ଡିଲିଟ୍‌ କଲେ ୟୁଟ୍ୟୁବର, ଆଉ ହାତଯୋଡି କ୍ଷମା ବି ମାଗିଲେ…
  • ||
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିକୁ ସବୁ ତଥ୍ୟ ଦେଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌, ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ରେ ହୋଇଥାନ୍ତା ଉରି ଭଳି ଆକ୍ରମଣ : ସେନା କ୍ୟାମ୍ପରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ବେଳେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିପାତ

11/08/2022 at 8:03 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୧|୦୮: ଉରି ଭଳି ଆକ୍ରମଣ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ । ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ଜମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ପରଗଲରେ ଉରି ଭଳି ଆକ୍ରମଣ ଟଳିଯାଇଛି । ଏଠାରେ କିଛି ଆତଙ୍କବାଦୀ ସେନା କ୍ୟାମ୍ପରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ । ଏହାପରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ପାଲଟା ଜବାବ ଦେଇଥିଲେ । ଏଥିରେ ଦୁଇ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

୧୧ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରାଇଫଲ୍ସର ତଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ, ରଜୌରୀରେ ଥିବା ପରଗଲ ସେନା କ୍ୟାମ୍ପରେ କିଛି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେନା ସେମାନଙ୍କୁ ରୋକିଥିଲା । ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଭୟଙ୍କର ଗୁଳିମାଡ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ଦୁଇ ଜଣ ଆତଙ୍କୀ ନିପାତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେନାର ତିନି ଯବାନ ମଧ୍ୟ ସହିଦ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏବେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି ରହିଛି ।

ସେପଟେ ଧରହଲ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରୁ ୬ କିମି ଦୂରରେ ଥିବା ଯବାନଙ୍କୁ ପରଗଲ ଅଭିମୁଖେ ପଠାଯାଇଛି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଉରି ଭଳି ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ ।

୨୦୧୬ରେ ଉରି ଆକ୍ରମଣ

୨୦୧୬ରେ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଆସିଥିବା ଜୈଶ-ଏ-ଅହମ୍ମଦର ଆତଙ୍କବାଦୀ ସେନାର ଏକ କ୍ୟାମ୍ପ ଉପରେ ଅତର୍କିତ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ୧୯ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ । ୩୦ ଯବାନ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ପରେ ଚାରି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ନିପାତ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ଭାରତ ପିଓକେ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବେଶ କରି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିଥିଲା । ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଲଞ୍ଚ୍ ପ୍ୟାଡ ଧଂସ କରିଥିଲା ସେନା । ଯେଉଁଥିରେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ ।

   Related Posts