ଝାରପଡା ଜେଲ୍‌ରେ ସାବିତ୍ରୀ ପାଳିଲେ ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ୍, କଏଦୀଙ୍କ ସହ ମିଶି କଲେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଦୀର୍ଘାୟୁ କାମନା

Published By : Prameya-News7 Bureau | May 19, 2023 IST

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୯/୦୫: ଝାରପଡା ଜେଲ ପରିସରରେ ପାଳନ ହେଲା ସାବିତ୍ରୀ ବ୍ରତ । ୨୩ ଜଣ ମହିଳା ଅନ୍ତେବାସୀ ପାଳନ କଲେ ସାବିତ୍ରୀ ବ୍ରତ । ଜେଲ ପକ୍ଷରୁ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କରାଯାଇଥିଲା ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା । ନୂଆ ଶାଢ଼ୀ ,ଭୋଗ,ଫଳ, ସଙ୍ଖା,ସିନ୍ଦୁର ଇତ୍ୟାଦି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କ ମାନସିକତାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବା ଜେଲ ବିଭାଗ ଏମିତି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି । ତେବେ ଏହାରି ଭିତରେ ବ୍ରତ ପାଳିଛନ୍ତି ସଜ୍ଜା କାଟୁଥିବା ବ୍ଲାକମେଲିଂ କୁଇନ୍ ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ୍ । ସ୍ୱାମୀ ଜଗବନ୍ଧୁ ଚାନ୍ଦଙ୍କ ପାଇଁ ଜେଲ୍‌ରେ ରହି ପୂଜା କରିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ଅର୍ଚ୍ଚନା ଜେଲ୍‌ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ ପୂଜା ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବା ପାଇଁ ।

ଝାରପଡା ଜେଲ୍‌ରେ ବିଚାରଧୀନ ଓ ସଜା କାଟୁଥିବା ମହିଳା କଏଦୀମାନଙ୍କ ସହ ପାଳିଛନ୍ତି ସାବିତ୍ରୀ । ଜେଲ୍‌ ଡିଜିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁସାରେ ଝାରପଡା ଜେଲ୍‌ର ସମସ୍ତ କଏଦୀ ପାଳିଛନ୍ତି ମହିଳା । ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ଣରେ ଜେଲ୍ କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ରେ ଥିବା ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରେ ସାମୁହିକ ସାବିତ୍ରୀ ବ୍ରତ ପାଳନ ହୋଇଛି । ଏଥିପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି । ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ପାଇଁ ବାରଣ ମଧ୍ୟ ଅଛି । ଏହି ୨୩ ମହିଳାଙ୍କ ଭିତରେ ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଚର୍ଚ୍ଚିନା ନାଗ ମଧ୍ୟ ସାବିତ୍ରୀ ପାଳିଛନ୍ତି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.