scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ୍‌ ସମ୍ପତ୍ତି ବାଜ୍ୟାପ୍ତି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ, ଇଡିରେ ହାଜର ହେବେ ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ

6/01/2023 at 8:45 AM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୬/୦୧: ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ମାମଲା ଏବେ ନୂଆ ମୋଡ଼ ନେଇଛି । ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ପଳାଶୁଣି ସତ୍ୟବିହାର ଘର ସିଲ୍‌ କରିବାକୁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛି ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି) । ସେଥିପାଇଁ ଇଡିର ଅଧିକାରୀମାନେ ଗୁରୁବାର ଅମିନଙ୍କୁ ନେଇ ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ଘର ମାପଚୁପ କରିଥିଲେ । ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଖଗେଶ୍ୱର ପାତ୍ରଙ୍କ ଘର ସିଲ୍‌ କରିବାକୁ ଇଡି ଆଗକୁ ବଢ଼ିବ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଶୁକ୍ରବାର ଇଡିରେ ହାଜର ହେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ଚାର୍ଟାର୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ । ଗୁରୁବାର ସକାଳ ୯ଟା ବେଳେ ଇଡିର ଏକ ଟିମ୍‌ ଯାଇଥିଲା ସତ୍ୟବିହାର । ତାଙ୍କ ସହ ଥିଲେ ସରକାରୀ ଅମିନ । ଅର୍ଚ୍ଚନା ଘର ଓ ଜମି ମପାଯାଇଥିଲା । ଏମାନଙ୍କ ସହ ଏକ ବୈଷୟିକ ଟିମ୍‌ ମଧ୍ୟ ଥିଲା । ସେଠାରେ ଘର ମୂଲ୍ୟ ଆକଳନ କରାଯାଇଥିଲା । ଅର୍ଚ୍ଚନା ଘର ଓ ଜବତ ହୋଇଥିବା ସମ୍ପତ୍ତି ବାଜ୍ୟାପ୍ତି ପାଇଁ ଇଡି କୋର୍ଟକୁ ଲେଖିଛି ।

ଆସନ୍ତା ୧୩ ତାରିଖରେ କୋର୍ଟରେ ଏ ବାବଦରେ ଶୁଣାଣି ହେବ । ବାଜ୍ୟାପ୍ତି ବିରୋଧରେ ଅର୍ଚ୍ଚନା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଓକିଲଙ୍କ ଜରିଆରେ କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ସମ୍ପତ୍ତି ବାଜ୍ୟାପ୍ତି କରାଯିବ ନାଁ ନାହିଁ ତାହା ଉପରେ କୋର୍ଟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ । ସେପଟେ ଆଜି ଇଡିର ଆଉ ଏକ ଦୁଇଜଣିଆ ଟିମ୍‌
ସକାଳ ୧୧ଟା ବେଳେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ଝାରପଡ଼ା ଜେଲ୍‌ରେ । ସେଠାରେ ଖଗେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଜେରା କରାଯାଇଥିଲା ।

ଓଲିଉଡ୍‌ ପ୍ରଯୋଜକ ପ୍ରମୋଦ ସ୍ୱାଇଁ ଓ ଅର୍ଚ୍ଚନା ସହ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା କାରବାର ବିଷୟରେ ଖଗେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲା ଇଡି । କାରଣ ପ୍ରମୋଦଙ୍କୁ ବ୍ଲାକ୍‌ମେଲିଂ କରି ଅର୍ଚ୍ଚନା ୩୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ । ସେହି ଟଙ୍କାରେ ଅର୍ଚ୍ଚନା ଓ ଖଗେଶ୍ୱର ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ସେ ବିଷୟରେ ଦୀର୍ଘ ୪ ଘଣ୍ଟା ଜେରା କରାଯାଇଥିଲା । ଅପରାହ୍ଣ ପ୍ରାୟ ୪ଟାରେ ଉକ୍ତ ଟିମ୍‌ ଜେଲ୍‌ରୁ ବହାରି ଅର୍ଚ୍ଚନା ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଟିମ୍‌ ଓ ଅମିନଙ୍କ ସହ ଆଲେଚନା ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts