oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ସିଏମ ଯୋଗୀଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ଦୌଡି ଦୌଡି ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଗଲେ କାଜଲ, ରାଜଧାନୀରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଲାଗିବ ୩ ଦିନ

11/04/2022 at 12:51 PM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୧୧/୦୪: ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଜିତିବା ଅପେକ୍ଷା ଅଂଶଗ୍ରହଣ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଏହି ଉପଦେଶଗୁଡ଼ିକ ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅତିଥି ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଏ । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଖେଳାଳିମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଦକ୍ଷତା ପ୍ରତି ସମ୍ମାନ ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ନିରାଶ ହୁଅନ୍ତି । କିଛି ଏମିତି ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କୁନି ଧାବିକା କାଜଲ ନିଶାଦଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ।

ଗତ ବର୍ଷ ମାରାଥନରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଯୋଗ୍ୟତାକୁ ସମ୍ମାନ ଦିଆଯାଇନଥିଲା । ସେତେବେଳେ ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ନୌକୁ ଦୌଡିଥିଲେ । ଗତ ବର୍ଷ ନଭେମ୍ବରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୩୬ ତମ ଇନ୍ଦିରା ମାରାଥନରେ ଆକର୍ଷଣର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ପାଲଟିଥିବା ନଅ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା କାଜଲ ନିଶାଦ ସମ୍ମାନ ଓ ଉତ୍ସାହ ଅଭାବରୁ ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ରବିବାର ଦିନ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଯାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ସହ କୋଚ୍ ରଜନୀକାନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି ।
୪ ଘଣ୍ଟା ୨୨ମିନିଟରେ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ମାରାଥନ୍:
କାଜଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତିନି ଦିନ ରାତିରେ ରହିବା ପରେ ସେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ପହଞ୍ଚିବେ । ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ କ୍ରୀଡ଼ା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବେ । ଛୋଟ ଧାବିକା କାଜଲ ତାଙ୍କ ଯାତ୍ରାକୁ ପ୍ରାୟଗରାଜଠୁ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଅଲ୍ଟ୍ରା ମାରାଥନ୍ ନାମରେ ନାମିତ କରିଛନ୍ତି । କାଜଲ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଇନ୍ଦିରା ମାରାଥନରେ ବଡ ରନର୍ସଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୌଡ଼ିଥିଲେ ଏବଂ ଚାରି ଘଣ୍ଟା କୋଡ଼ିଏ ମିନିଟରେ ୪୨କିଲୋମିଟର ଦୌଡ଼ିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ବଡ ରନର୍ସ ସେମାନଙ୍କ ଦୌଡ଼କୁ ମଧ୍ୟ ଶେଷ କରିପାରିନଥିଲେ ।

ଏହି ସଫଳତା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପ୍ରଶାସନ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ସମ୍ମାନ କିମ୍ବା ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେଇନଥିଲା । ମଣ୍ଡାରୁ ଆସିଥିବା କାଜଲ ୧୬ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରୟାଗରର ସୁଭାଷ ଛକରୁ ଦିଲ୍ଲୀର ଇଣ୍ଡିଆ ଗେଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତ୍ରା ଶେଷ କରି ହେଡଲାଇନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିସାରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts