oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫାଷ୍ଟଫୁଡ୍ ଦୋକାନରୁ ମାଲିକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କଲା ପୋଲିସ୍‌
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଗୁମ୍ମା ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ସ୍ୱାମୀ ମୃତ, ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମେକ୍ସିକୋ ଧୁଆଁଧାର ଫାୟାରିଂ: ୭ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ, ମେୟରଙ୍କ ସମେତ ୧୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଜଲପାଇଗୁଡ଼ିରେ ଦୁର୍ଗା ଭସାଣି ବେଳେ ଫ୍ଲାସ ଫ୍ଲଡ୍, ବନ୍ୟାରେ ଭାସି ୭ ମୃତ
  • ||

ବାତ୍ୟା ଫୋନି ପରବର୍ତ୍ତୀ ସ୍ଥିତି ନେଇ ସମୀକ୍ଷା, ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ୬ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୯୯୨ଟି ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖା ମଧ୍ୟରୁ ୧୯୩୪ଟି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ

16/05/2019 at 12:49 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୬|୫: ରାଜ୍ୟ ଅତିଥି ଭବନରେ ବାତ୍ୟା ଫୋନି ପରବର୍ତ୍ତୀ ସ୍ଥିତି ନେଇ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ । କେନ୍ଦ୍ର ଅତିରିକ୍ତ ଅର୍ଥ ସଚିବ ଦେବାଶିଷ ପଣ୍ଡା ଓ ରାଜ୍ୟ ଅର୍ଥ ବିଭାଗ ସଚିବ ଅଶୋକ ମୀନାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବୈଠକ ବସିଥିଲା । ଫୋନି ପରେ କଣ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି, କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କଣ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ସେନେଇ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ଏହାସହ ଅଣୁ, କ୍ଷୁଦ୍ର, ମଧ୍ୟମ ଉଦ୍ୟୋଗରେ ଋଣ ଛାଡ, ବୀମା ଅର୍ଥ ଯୋଗାଇବା, ଏଟିଏମ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି ।

ସମୀକ୍ଷା ପରେ ରାଜ୍ୟ ଅର୍ଥ ବିଭାଗ ସଚିବ ଅଶୋକ ମୀନା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ପୁରୀକୁ ଛାଡି ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ୬ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୯୯୨ଟି ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖା ମଧ୍ୟରୁ ୧୯୩୪ଟି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇସାରିଲାଣି ।

ସେହିଭଳି ପୁରୀ ସମେତ ଅନ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ଜିଲ୍ଲାରେ ୨୯୨୧ଟି ଏଟିଏମ୍ ମଧ୍ୟରୁ ୨୦୦୦ରୁ ଅଧିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇସାରିଛି । ବ୍ୟାଙ୍କ ଓ ବୀମା କମ୍ପାନୀ ପ୍ରଭାବିତ ଲୋକଙ୍କୁ  କିଭଳି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦେଇପାରିବେ ସେନେଇ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତମାନେ ସେମାନଙ୍କର କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ହିସାବ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକୁ ଜଣାଇବା ଲାଗି ଅନୁରୋଧ । ଅଣୁ, କ୍ଷୁଦ୍ର, ମଧ୍ୟମ ଶିଳ୍ପରେ ହୋଇଥିବା କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ଋଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଧିକ ରିହାତି ମିଳିପାରିବ ସେନେଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ଗୁଡିକ ସହ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୮୦୦ ଘରୋଇ ଉଦ୍ୟେଗ କମ୍ପାନୀ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ନେଇ ଦାବି  କରିସାରିଛନ୍ତି ।

ବୈଠକରେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ, ବିଭିନ୍ନ ଘରୋଇ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ, ବିଭିନ୍ନ ବୀମା କମ୍ପାନୀର ଅଧିକାରୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

   Related Posts