AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତନାଘନା, ଗୁଳିମାଡ଼ ସ୍ଥାନରେ ମେଟାଲ ଡିଟେକ୍ଟର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • କଟକ: ସବ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଅଫିସରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ରେକର୍ଡ ରୁମ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜେଲ୍‌ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନା, ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||

ଉମାକାନ୍ତଙ୍କ ଦୁଃଖ, ଆପଣାର ସଭିଏଁ ଏବେ କରି ଦେଲେ ପର…

20/12/2022 at 2:02 PM

ଆନନ୍ଦପୁର ୨୦।୧୨ : ଜନ୍ମରୁ ପୋଲିଓ ରୋଗାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇ ମଧ୍ୟ ନିଜେ ରୋଜଗାର କରି ଘର ଖର୍ଚ୍ଚରେ ସହଯୋଗ କରିଆସୁଥିଲେ । ହେଲେ ୪ ବର୍ଷ ହେବ ମେରୁଦଣ୍ଡରେ ସମସ୍ୟା ବାହାରିବାରୁ ଆଉ କାମଧନ୍ଦା କରିବାକୁ ଅସମର୍ଥ । ରୋଜଗାର ଥିବା ଯାଏଁ ସମସ୍ତେ ପଚାରିଲେ । ରୋଜଗାର କରିନପାରିବାରୁ ଏବେ ଭାଇ ହୋଇଛି ଭଗାରୀ ।

ଆନନ୍ଦପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ହାଟଡିହି ବ୍ଲକ ବେତିରା ଗାଁର ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଉମାକାନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏବେ କଳାବାଦଲ ଛାୟା । ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ହୋଇଥିବାରୁ ନିଜ ଭାଇ ଚଞ୍ଚକତା କରି ପୈତୃକ ସମ୍ପତିକୁ ମାଡି ବସିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଉମାକ୍ତାନ୍ତ। ସେପଟେ ବାହାଘର ପରେ ନିଜ ଶ୍ୱଶୁର ଘରେ ରହୁଥିବା ବେଳେ କାମଧନ୍ଦା ନକରି ପାରିବାରୁ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଘରୁ ବାହାର କରି ଦେଇଛନ୍ତି । ଲୋକଙ୍କ ଦୟାରେ ପେଟ ପୋଷୁଛନ୍ତି । ପର ଘର ବାରଣ୍ଡା ଓ ଫୁଟପାଥରେ କଟୁଛି  ରାତି । ମାସିକ ସରକାର ଯୋଗାଉଥିବା ୫୦୦ ଟଙ୍କାର ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଭତ୍ତା ଓ ସରକାରୀ ତିନି ଚକିଆା ସାଇକେଲ ଏକମାତ୍ର  ତାଙ୍କର ଭରଷା ।

ମୁଣ୍ଡରେ ଛାତଟିଏ ଓ କୌଣସି ଏକ ରୋଜଗାର ପନ୍ଥା  ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ବାବୁଙ୍କୁ ଗୁହାରି କଲେ ମଧ୍ୟ କେହି ଶୁଣୁନଥିବା କହିଛନ୍ତି ଉମାକାନ୍ତ।ଶେଷରେ ଉପ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି ଉମାକାନ୍ତ। ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅନୁପସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ  ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି ଉମାକାନ୍ତ ।

   Related Posts