Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳସେଚନ ଅଧିକ୍ଷକ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ଚାଷୀ, ଭୋଟର ତାଲିକାର ତୁରନ୍ତ ସମାଧାନ ପାଇଁ କଲେ ଦାବି

19/01/2023 at 2:37 PM

ଆନନ୍ଦପୁର ୧୯।୦୧ : ଭୋଟର ତାଲିକା ସଂଶୋଧନ ନକରି ପାଣିପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି । ପ୍ରତିବାଦରେ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳସେଚନ ଅଧିକ୍ଷକ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ଚାଷୀ । ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭୋଟର ତାଲିକା ସଂଶୋଧନ ନହୋଇଛି ।ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିର୍ବାଚନ କରାଇଦେବୁନାହିଁ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଚାଷୀ ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଆନନ୍ଦପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ତରଡିଆ କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଧିନ ଚାଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପାଣି ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରିଛି କ୍ଷୁଦ୍ର ଜଳସେଚନ ବିଭାଗ । ତେବେ ଭୋଟର ତାଲିକାକୁ ସଂଶୋଧନ ନକରି ୨୦୦୭ ମସିହାର ଭୋଟର ତାଲିକାରେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିବା ଘଟଣାକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟଲୋକେ । ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳର ୮ଖଣ୍ଡ ଗାଁର ଚାଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି । ଯାହାଫଳରେ ଗୁରୁବାର  ଚାଷୀମାନେ ଏକାଠି ହୋଇ ଶାଳପଡ଼ାଠାରେ ଅଧିକ୍ଷଣ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଘେରିଛନ୍ତି । ଅନେକ ମୃତ ଚାଷୀଙ୍କୁ ତାଲିକାରୁ ବାଦ୍‌ ଦିଆଯାଇନଥିବା ବେଳେ ଜମି ବିକ୍ରି କରିଥିବା ଚାଷୀଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବ ତାଲିକାରେ ରହିଛି ।

ସେହିପରି ନୂତନ ଜମି କିଣିଥିବା ଚାଷୀ ଓ ମହିଳାଙ୍କ ନାମ ତାଲିକାରେ ସାମିଲ ହୋଇନାହିଁ । କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଧରି ବିଭାଗୀୟ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଓ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ  ଏଭଳି ଚକ୍ରାନ୍ତ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଚାଷୀ । ତେଣୁ ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ ନାହିଁ । ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିର୍ବାଚନ କରାଇଦେବୁନାହିଁ ବୋଲି ଚାଷୀ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଚାଷୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିବା ପରେ ଅଧିକ୍ଷଣ ଯନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ବାଚନ ବିଜ୍ଞପ୍ତିକୁ ବାତିଲ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts