ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଡ୍ରୋନ୍‌ ଉଡାଇବା ଘଟଣା : ଅପଲୋଡ ଭିଡିଓ ଡିଲିଟ୍‌ କଲେ ୟୁଟ୍ୟୁବର, ଆଉ ହାତଯୋଡି କ୍ଷମା ବି ମାଗିଲେ…
  • ||
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିକୁ ସବୁ ତଥ୍ୟ ଦେଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌, ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

୭୯ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଥାପିଲେ ବିଗ୍ ବି, ଫିଟନେସ୍ ପାଇଁ ଏହି ଖାଦ୍ୟଠାରୁ ରୁହନ୍ତି ଦୁରରେ

11/10/2021 at 10:00 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୧/୧୦: ବଲିଉଡର ବିଗ୍ ବି ଆଜି ତାଙ୍କର ୭୯ ତମ ଜନ୍ମ ଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ସେ ଅକ୍ଟୋବର ୧୧, ୧୯୪୨ ରେ ଆହ୍ଲାବାଦରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ବୟସର ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମଧ୍ୟ ସେ ବହୁତ ଏନରଜିଟିକ୍ ଏବଂ ଫିଟ୍ ଦେଖାଯାନ୍ତି। ଏହି ବୟସରେ, ଲୋକମାନେ ସାଧାରଣତଃ ବିଶ୍ରାମ ନେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ବିଗ୍ ବି ଆଜି ବି ଦିନକୁ ୧୬ ଘଣ୍ଟା କାମ କରନ୍ତି। ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଯୁବକ ଏବଂ ବୃଦ୍ଧମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରେରଣା ଉତ୍ସ ହୋଇପାରେ। ଆଜି,ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଫିଲ୍ମ ବ୍ୟତୀତ, ଅନେକ ବିଜ୍ଞାପନ ମଧ୍ୟ ଅଛି। ସେ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଏବଂ ଡିସିପ୍ଲିନ୍ ସହିତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଛୋଟ ବଡ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ସହିତ କାମ କରନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କଥା ଆସେ, ସେତେବେଳେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଆସେ ଯେ ତାଙ୍କ ଫିଟନେସର ରହସ୍ୟ କ’ଣ? ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବେ ବିଗ୍ ବିଙ୍କ ଫିଟ୍ ରହିବାର ରହସ୍ୟ ବିଷୟରେ…

ମିଠା ଖାଇବା:

ସେଲିବ୍ରିଟି ଡେଲି ରୁଟିନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ମିଠା ଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ଚକୋଲେଟ୍ ଏବଂ ପେଷ୍ଟ୍ରିରୁ ମଧ୍ୟ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକରେ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣର ଚର୍ବି ଏବଂ କ୍ୟାଲୋରୀ ଥାଏ, ଯାହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଏ।

ସ୍ମୋକିଂ ଏବଂ ଆଲକୋହଲ:

ଅନେକ ଫିଲ୍ମରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ସିଗାରେଟ୍ ଟାଣୁଥିବାର ଦେଖାଯାଏ କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତବ ଜୀବନରେ ସେ ଧୂମପାନ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ବାସ୍ତବରେ ଧୂମପାନ ଏପରି ଅଭ୍ୟାସ ଯାହା ଶରୀରର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଙ୍ଗକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ଅମିତାଭ ମଦ୍ୟପାନଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତି।

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଏକ୍ସରସାଇଜ୍:

ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ପ୍ରତିଦିନ ୱାର୍କଆଉଟ୍ କରନ୍ତି। ସେ ନିୟମିତ ମର୍ଣ୍ଣିଂ ୱାର୍କ କରନ୍ତି ଏବଂ ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନର ଏକ ଅଂଶ। ତାଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ପାଇଁ ନିୟମିତ ବ୍ୟାୟାମ ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ବଡ କାରଣ।

ଚା’ କଫି:

ମଦ୍ୟପାନ ଏବଂ ସିଗାରେଟ୍ ବ୍ୟତୀତ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଚା ଏବଂ କଫି ଆଦୌ ପିଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଯଦିଓ ସେ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ବର୍ଷରେ କଫି ପିଇବାକୁ ଭଲପାଉଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଛାଡିଦେଲେ।

ନନ୍‌ଭେଜ:

ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ପୂର୍ବରୁ ନନ୍‌ଭେଜ୍ ଖାଉଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ତାଙ୍କର ଏକ ପୋଷ୍ଟରେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଜୟା ଶୁଦ୍ଧ ଶାକାହାରୀ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ଡାଏଟ୍ ପ୍ଲାନ୍:

ତାଙ୍କର  ଦୈନନ୍ଦିନ ଖାଦ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ସେ ପ୍ରତିଦିନ ତୁଳସୀ ପତ୍ର, ପ୍ରୋବାୟୋଟିକ୍ ଖାଦ୍ୟ, ପ୍ରୋଟିନ୍ ଡ୍ରିଙ୍କ୍ କରିଥାନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ନଡ଼ିଆ ପାଣି, ଅଁଳା ରସ, କଦଳୀ, ଖଜୁରୀ ଏବଂ ଆପେଲକୁ  ସ୍ନାକ୍ସ ଭାବରେ ନିଅନ୍ତି। ପ୍ରଚୁର ଜଳ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଫିଟନେସ୍ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ଜୀବନଯାପନର ରହସ୍ୟ।

   Related Posts