oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମଣ୍ଡପରେ ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି ଦୁର୍ଗତିନାଶିନୀ, ପୀଠରେ ମହାନବମୀ ପୂଜା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସୋମବାରଠୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୮ ପରେ ପୁଣି ଏକ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ପଦ୍ମପୁର ବିଧାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ, ୬୪ ବର୍ଷରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ବିଜୟ ରଞ୍ଜନ ସିଂ ବରିହା
  • ||

ପ୍ରାଇଭେସିକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ଲାଗି ଚାହୁଁଥିଲେ ହ୍ବାଟ୍ସଅପରେ କରନ୍ତୁ ଏହି ସେଟିଂ, ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ ବି ହେବ ନାହିଁ ହ୍ୟାଙ୍ଗ…

27/09/2019 at 7:38 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୨୭|୯: ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆର ବ୍ୟବହାର ବହୁଳ ମାତ୍ରାରେ ଚାଲିଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ହ୍ବାଟ୍ସଅଫର ବ୍ୟବହାର ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଚାଲିଛି। ସବୁ ବର୍ଗର ଲୋକ ହ୍ବାଟ୍ସଅଫ୍‌ର ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି। ପରସ୍ପର ସହ ଯୋଗାଯୋଗ ପାଇଁ ହ୍ବାଟ୍ସଅପ୍ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛି। ବେଳେ ବେଳେ ହ୍ବାଟସ୍ଅପ୍‌ରରେ ଆସୁଥିବା ଫଟୋ ଓ ମେସେଜ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନର ଷ୍ଟୋରେଜରେ ଫୁଲ  ହୋଇଯାଇଥାଏ। ଯାହାଫଳରେ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ହ୍ୟାଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ। ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନରେ ଥିବା ହ୍ବାଟ୍‌ସଅପ କାମ କରି ନଥାଏ। ଏଥିଲାଗି ହ୍ବାଟ୍‌ସଅପ୍‌ ସେଟିଂରେ କିଛି ବଦଳାଇବା ଲାଗି ପଡ଼ିଥାଏ। କିପରି ହ୍ବାଟସ୍‌ଅପ୍‌ ସେଟିଂ ବଦଳାଇବା ଜାଣନ୍ତୁ…

ପ୍ରଥମେ ହ୍ବାଟସ୍‌ଅପ୍‌କୁ ଓପନ କରି ଥ୍ରୀ ଡଟ୍‌ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ। ଥ୍ରୀ ଡ୍‌ଟ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବା ପରେ ସେଟିଙ୍ଗ୍ସ ଉପରେ ଟ୍ୟାପ୍ କରନ୍ତୁ। ପୁଣି ଚାଟ୍‌ସ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍‌ କରି ମିଡ଼ିଆ ଭିଜିବିଲିଟି ଉପରେ ଟ୍ୟାପ କରନ୍ତୁ। ଏହାପରେ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ପଠାଉଥିବା ଭିଡିଓ  ଓ ଫଟୋ ଆପଣ ନ ଚାହିଁଲେ ଡାଉନଲୋଡ ହେବ ନାହିଁ। ନିଜ ସଂପର୍କୀୟ ପଠାଇଥିବା ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ଲାଗି ହେଲେ ସେଗୁଡିକ ଡାଉନ ଲୋଡ କରିବା ଲାଗି ପଡିବ। ଏହାଭଳି ସେଟିଂ କରିବା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ  ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନର ଷ୍ଟୋରେଜ ଫୁଲ ହେବ ନାହିଁ।

ହ୍ବାଟସଅପ୍‌ରେ ଯଦି କେବଳ ଜଣେ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ସେଟିଂ କରିବକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ସେଟିଂକୁ ଯାଇ ଡିଜେବୁଲ୍‌ଡ କରିପାରିବେ। ଆପଣ ଯେଉଁ ଚାଟଗୁଡିକକୁ ମିଡିଆ ଭିଜିବିଲିଟି ଅଫ୍‌ ପାଇଁ ଚାହୁଁଥିବେ ତାହା ଉପରକୁ ଯାଅନ୍ତୁ। ଏହାର ଉପର ଡାହାଣ ପାଖରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ତିନି ଡଟ୍‌ସ ଉପରେ ଟ୍ୟାପ କରନ୍ତୁ। ତା ପରେ ଭ୍ୟୁ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ଓ ମିଡ଼ିଆ ଭିଜିବିଲିଟି ଉପରେ ଟ୍ୟାପ କରନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ ଆପଣ ସ୍କ୍ରୀନ ଉପରେ, Show newly downloaded media from this chat in your phone’s gallery ଆସିବ। ସେଥିରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଅପ୍ସନ No  ଉପରେ କ୍ଲିକ କରି ଦିଅନ୍ତୁ। ହ୍ବାଟସଅପରେ ଏହି ସେଟିଂ କରିବା ଦ୍ବାରା ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ ହ୍ୟାଙ୍ଗ ହୋଇନଥାଏ।

   Related Posts