AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ସିବିଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦରୁ ହଟିବା ପରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଆଲୋକ ବର୍ମା ; କହିଲେ ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ପଦରୁ ହଟାଯାଇଛି

11/01/2019 at 11:34 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୧|୧:  ସିବିଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦରୁ ବିଦା ହେବା ପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ ଆଲୋକ ବର୍ମା କହିଛନ୍ତି, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ତାଙ୍କୁ ପଦରୁ ହଟା ଯାଇଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଗଠିତ ହାଇ ପାୱାର କମିଟି ଆଲୋକ ବର୍ମାଙ୍କୁ ଦୁର୍ନିତୀ ଅଭିଯୋଗରେ ସିବିଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହାପରେ ମୁହଁ ଖୋଲି ଆଲୋକ ବର୍ମା କହିଛନ୍ତି, ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ସିବିଆଇର ସ୍ବାଧୀନତା ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବା ଉଚିତ । ଏହା ବାହ୍ୟ ଶକ୍ତି ପ୍ରଭାବରେ ପରିଚାଳିତ ହେବା ଅନୁଚିତ । ମୁଁ ସିବିଆଇର ସ୍ବତନ୍ତ୍ରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ବେଳେ ଏହାକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଅନବରତ ପ୍ରୟାସ ଚାଲିଥିଲା । ୨୩ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୧୮ରେ ସିଭିସି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଆଡକୁ ଆଲୋକ ବର୍ମା ଅଙ୍ଗୁଳି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କରିଛନ୍ତି । ୧୯୭୯ବ୍ୟାଚ ଆଇପିଏସ୍ ଅଫିସର ଆଲୋକ ବର୍ମାଙ୍କୁ ଫାୟାର ଏବଂ ହୋମଗାର୍ଡ ଡିଜି ଭବରେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଛି । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ପରେ ପୁଣି ସିବିଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ନେବାର ମାତ୍ର ୩୦ଘଂଟା ଭିତରେ ଆଲୋକ ବର୍ମାଙ୍କୁ ପଦରୁ ହଟାଇ ଦିଆ ଯାଇଛି । ଆଲୋକ ବର୍ମାଙ୍କୁ ହଟାଇବା ନିଷ୍ପତିକୁ ସିଲେକ୍ଟ କମିଟି ବୈଠକରେ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ମଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡଗେ । କଂଗ୍ରେସ ଏପରି ନିଷ୍ପତିକୁ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କରିଛି । ପିଏମଓ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ସିଭିସି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି ବୋଲି ଦଳ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ।

   Related Posts