scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

୩ ଦିନ ଯାଏଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଆଲର୍ଟ କଲା ଆଇଏମଡି

20/08/2023 at 7:52 AM

ମୁମ୍ଵାଇ ୨୦।୦୮: ଆସନ୍ତା କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ (ଆଇଏମଡି) ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ରବିବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀ ଆଂଶିକ ମେଘୁଆ ରହିବ ଆସନ୍ତା ୩ ଦିନ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ଏନସିଆର ଅଞ୍ଚଳରେ ମେଘର ଗତିବିଧି ଜାରି ରହିବ। ଏହି ସମୟରେ, ଅଳ୍ପ ବର୍ଷା ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯିବ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀର ସର୍ବାଧିକ ତାପମାତ୍ରା ୩୮ ଡିଗ୍ରୀ ଏବଂ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୨୯ ଡିଗ୍ରୀ ହେବ ବୋଲି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି।

ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଏବଂ ଉତ୍ତର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଓଡ଼ିଶା ଏବଂ ଉତ୍ତର ଛତିଶଗଡକୁ ଲାଗି ଏକ ନିମ୍ନ ଚାପ ରହିଛି। ଏଥି ସହିତ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ବଙ୍ଗୋପସାଗର ଦେଇ ଅମୃତସର, ଦିଲ୍ଲୀ, ହିସାର ଦେଇ ଏକ ମୌସୁମୀ ଯାଉଛି। ଏହି ପାଣିପାଗ ପ୍ରଭାବ ଯୋଗୁଁ ୨୦ ଅଗଷ୍ଟରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଏଥି ସହିତ ପଶ୍ଚିମ ହିମାଳୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆସନ୍ତା ୩-୪ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ଚେତାବନୀ ଜାରି କରାଯାଇଛି।

ଆଇଏମଡି ଅନୁଯାୟୀ, ପୂର୍ବ ଭାରତରେ ମଧ୍ୟମରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ପୂର୍ବାନୁମାନ ରହିଛି। ୨୧ ଅଗଷ୍ଟରେ ବିହାରରେ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଏବଂ ୨୧ ଅଗଷ୍ଟରେ ସିକିମରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆସନ୍ତା କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବଜ୍ରପାତ ଏବଂ ହାଲୁକା ରୁ ମଧ୍ୟମ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଆଇଏମଡି କହିଛି ଯେ ଅଗଷ୍ଟ ୨୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆସାମ, ମେଘାଳୟ, ନାଗାଲାଣ୍ଡ, ମଣିପୁର, ମିଜୋରାମ ଏବଂ ତ୍ରିପୁରା ତଥା ଅରୁଣାଞ୍ଚଳ ପ୍ରଦେଶ ଉପରେ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି।

   Related Posts