oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଗୁରୁବାରଠୁ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା, ୧୪ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

ଭାରତ-ଚୀନ୍‌ ସୀମାରୁ ସୈନ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନୁହେଁ, ଚୀନ୍‌ ପାଖରେ ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି ସରକାର : ଏକେ ଆଣ୍ଟୋନି

14/02/2021 at 8:31 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୪/୦୨: ଭାରତ-ଚୀନ୍‌ ସୀମାରୁ ସୈନ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟାହାରକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବ ରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଏକେ ଆଣ୍ଟୋନି ରବିବାର ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି । ଗଲୱାନ ଘାଟି ଏବଂ ପେଙ୍ଗୋଙ୍ଗ ଝିଲ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରୁ ସୈନିକଙ୍କୁ ପଛକୁ ହଟାଇବା ଏବଂ ବଫର୍ ଜୋନ୍ ନିର୍ମାଣ କରିବା ଭାରତୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ ସହିତ ସମାନ ବୋଲି ସେ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ।

ଆଣ୍ଟୋନି ଏକ ପ୍ରେସ୍‌ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେତେବେଳେ ଭାରତ ସୀମାରେ ଅନେକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ସାମ୍ନା କରୁଛି ଏବଂ ଦୁଇ ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁଦ୍ଧ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ସେହି ସମୟରେ ରକ୍ଷା ବଜେଟ୍‌ରେ ମାମୁଲି ଏବଂ ଅପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପରିମାଣର ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର କରିବା ଭାରତ ପାଇଁ ଧୋକା ସଦୃଶ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ସରକାର ଶୁକ୍ରବାରକୁ ଜୋର୍‌ଦେଇ କହିଥିଲେ, ପୂର୍ବ ଲଦାଖରୁ ସୈନ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବା ନେଇ ଚୀନ୍‌ ସହିତ ହୋଇଥିବା ବୁଝାମଣାକୁ ନେଇ ଭାରତ ନିଜ ଶରକୁ ନୁଆଁଇ ନାହିଁ । ଆଣ୍ଟୋନି ଏନେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସରକାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷାକୁ ଯେଉଁ ସମୟରେ ଚୀନ୍‌ ଆକ୍ରମକ ହେଉଛି ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ପଟରୁ ଆତଙ୍କବାଦ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି ସେ ସମୟରେ ଉଚିତ୍‌ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେଉନାହାନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ ସେ କହିଛନ୍ତି ସୀମାରୁ ସୈନିକ ହଟାଇବା ଭଲ କାମ । କିନ୍ତୁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମର୍ଯ୍ୟାଦାକୁ ହାନି କରି ଏପରି କରିବା ଠିକ୍‌ ନୁହେଁ ।        

   Related Posts