AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପରାମର୍ଶ କିଏ ଦେଉଛି, ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଦେଖେ…ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ପାଲଟା ଜବାବ ଦେଲେ ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ

19/12/2022 at 5:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚୀନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଦେଇଥିବା ପରାମର୍ଶ ଉପରେ ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ.ଜୟଶଙ୍କର ପାଲଟା ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି । ସୋମବାର ଲୋକସଭାରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜନୈତିକ ଆଲୋଚନା ନେଇ ଆମକୁ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଆମ ଯବାନଙ୍କ ଅପମାନ ନକରାଯିବା ଦରକାର । ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ, ମୁଁ ଯେତେବେଳେ ଦେଖେ କିଏ ପରାମର୍ଶ ଦେଉଛି, ସେତେବେଳେ ମୁଁ କେବଳ ସମ୍ମାନ କରିପାରିବି। ଯବାନଙ୍କ ପାଇଁ ମାଡଖାଇବା ଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର ନକରାଯିବା ଦରକାର ।

ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଲୋକସଭାରେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଆମେ ପରୋକ୍ଷ କିମ୍ୱା ପ୍ରତ୍ୟେକ୍ଷ ଭାବରେ ଆମ ଯବାନଙ୍କ ଆଲୋଚନା ନକରିବା ଦରକାର । ଆମ ଯବାନ ୟାଙ୍ଗସେରେ ୧୩ ହଜାର ଫୁଟ୍ ଉଚ୍ଚରେ ରହି ସୀମାର ସୁରକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ପ୍ରଶାଂସା କରାଯିବା ଦରକାର । ଯଦି ଆମ ଚୀନ ପ୍ରତି ଉଦାସୀନ ଥିଲୁ ତେବେ ଭାରତୀୟ ସେନାକୁ ସୀମାକୁ କିଏ ପଠାଇଲା । ଯଦି ଆମେ ଚୀନକୁ ନେଇ ଉଦାସୀନ ତେବେ ସନ୍ୟ-ଅପସାରଣ ଏବଂ ଡିସଏଙ୍ଗେଜମେଣ୍ଟକୁ କାହିଁକି ଚାପ ପକାଉଛୁ ? ଆମେ ସାର୍ବଜନୀନ ରୂପେ କାହିଁକି କହୁଛୁ ଯେ ଆମ ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ନାହିଁ’।   

ଅରୁଣାଚଳର ତୱାଙ୍ଗରେ ଡିସେମ୍ୱର ୯ରେ ଭାରତ ଏବଂ ଚୀନ ସେନା ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷକୁ ନେଇ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ । ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ସେ କେବଳ ଟିପ୍ପଣୀ କରୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଜ୍ଞାନକୁ ଅଧିକ ଗଭୀର କରିବା ଦରକାର ।

   Related Posts