Retail icon award
Retail icon award
728*90
728*90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବାପାଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ଥିଲା ପୁଅ ହେଉ ଚାର୍ଟାର୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ, କିନ୍ତୁ ପୁଅ ବାଛିଲେ ଭିନ୍ନ ରାସ୍ତା…

30/05/2023 at 12:14 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦।୦୫ : ବାପାଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ଥିଲା ଚାର୍ଟାର୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ ପଢାଇବାକୁ, କିନ୍ତୁ ୨୨ ବର୍ଷରେ ପୁଅଙ୍କର ମନ ଢଳିଥିଲା ବ୍ୟବସାୟ ଆଡକୁ । ନା ଥିଲା ଅଭିଜ୍ଞତା, ନା ଥିଲେ କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟିକ ପରିବାରର । ମାତ୍ର ୨୨ ବର୍ଷରେ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ବ୍ୟବସାୟ । ଆଉ କିଏ ବା ଜାଣିଥିଲା ଏହି ଆରମ୍ଭ ତାଙ୍କୁ କରିଦେବ କୋଟିପତି । ସେ ମାତ୍ର ୪ ବର୍ଷରେ ହାତେଇଥିଲେ ସଫଳତା । ଆଉ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ୬୦୦ କୋଟି କମ୍ପାନୀର ମାଲିକ ।

ଏ ହେଉଛନ୍ତି ସାଗର ଗୁପ୍ତା । ଦିଲ୍ଲୀ ନୋଏଡାରେ ରୁହନ୍ତି । ମାତ୍ର ୨୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ ହୋଇଛନ୍ତି କୋଟିପତି । ୪ ବର୍ଷର କଠିନ ପରିଶ୍ରମରେ ଛିଡା କରିଛନ୍ତି ୬୦୦ କୋଟିର କମ୍ପାନୀ । ସାଗର ଜଣେ ଯୁବ ଉଦ୍ୟୋଗୀ । ଯିଏକି ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସହିତ ମିଶି ଗଠନ କରିଛନ୍ତି ବ୍ୟବସାୟିକ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ । ବାପା ଚାହୁଁଥିଲେ ସାଗର ଜଣେ ଚାର୍ଟାର୍ଡ ​​ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ ହୁଅନ୍ତୁ । ଏଥିପାଇଁ ସେ ଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଶ୍ରୀ ରାମ କଲେଜ ଅଫ୍ କମର୍ସରୁ ହାସଲ କରିଥିଲେ ବି.କମ୍ ଡିଗ୍ରୀ । ସାଗର ମଧ୍ୟ CA ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ କୋଚିଂ ନେବା ।

 କିନ୍ତୁ ୨୦୧୭ରେ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଆସିଥିଲା ଟର୍ଣ୍ଣଂ ପଏଣ୍ଟ  । ଆଉ ସେବେ ହିଁ ବ୍ୟବସାୟ ଦୁନିଆରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ କରିଥିଲେ ମନସ୍ଥ । ପାଠପଢା ସରିବା ପରେ ବାପାଙ୍କ ସହ ଏଲଇଡି ଟିଭି ଉତ୍ପାଦନ ୟୁନିଟ୍ ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ନେଇଥିଲେ ନିଷ୍ପତ୍ତି । ପିତା ୩ ଦଶନ୍ଧି ଧରି ସେମିକଣ୍ଡକ୍ଟର କାରବାରରେ କରୁଥିଲେ । ଆଉ ବାପାଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞତା ହିଁ ସାଗରଙ୍କର ପାଲଟିଥିଲା ସାହାସ ।

You Can Read:

ସାଗର ୨୦୧୮ରେ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏକ୍କା ନାମକ ଏକ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ କମ୍ପାନୀ । ଏହି କମ୍ପାନୀ LCD, LED ଏବଂ ହାଇ ଏଣ୍ଡ ଟିଭି ଉତ୍ପାଦନ କରେ । ଯେତେବେଳେ ସାଗର ଏହାର ପ୍ରଥମ ୟୁନିଟ୍ ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ହୋଇଥିଲା ମାତ୍ର ୨୨ ବର୍ଷ । ସେ କମ୍ପାନୀର ହୋଇଥିଲେ ସହ-ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା । ୨୦୧୯ରେ ନୋଏଡା ଠାରେ ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ଏକ୍କା ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ଏକ ନୂତନ ୟୁନିଟ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଥିଲା । ଆଉ ଧୀରେ ଧୀରେ ସାଗର ସାମସଙ୍ଗ୍, ତୋଶିବା ଏବଂ ସୋନି ପରି ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ୍ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ କଲେ ଏଲଇଡି ଟିଭି ଉତ୍ପାଦନ ।

ସାଗରଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ଆଜି ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ କମ୍ପାନୀକୁ ଉତ୍ପାଦ ଯୋଗାଏ । ୨୪ ଇଞ୍ଚରୁ ୪୦ ଇଞ୍ଚ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଲଇଡି ଟିଭି ତିଆରି କରିବାରେ ଏହା ଦେଶର ଶୀର୍ଷ କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି । ଏକ୍କା ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ପ୍ରତି ମାସରେ ୧ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟିଭି ଉତ୍ପାଦନ କରେ । ଏବେ ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି ୧ହଜାରରୁ ଅଧିକ କର୍ମଚାରୀ ।

   Related Posts