scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଦାମ ପୁଣି କହିଲେ ନିଜର ନୂଆ ଦଳ ଗଠନ କରିବେ, ଦଳର ନାଁ ହେବ ଜନତା କ୍ରାନ୍ତି ଦଳ

16/01/2019 at 8:30 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୬|୧: ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ନେତା ଦମୋଦର ରାଉତ ସମତା କ୍ରାନ୍ତି ଦଳ ସହ ନରହି ନିଜେ ନୂଆ ଦଳ ଗଠନ କରିବେ । ଏହି ଦଳର ନାଁ ଜନତା କ୍ରାନ୍ତି ଦଳ ହେବ ବୋଲି ଡାକ୍ତର ଦମୋଦର ରାଉତ କହିଛନ୍ତି । ଏହି ନୂଆ ଦଳ ଗଠନ ହେବା ପରେ ସମତା କ୍ରାନ୍ତି ଦଳ ଓ ଉତ୍କଳ ଭାରତ ଭଳି ଦଳ ସହ ସେ ମେଣ୍ଟ କରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଡାକ୍ତର ରାଉତ ନ୍ୟୁଜ ସେଭେନକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ନୂଆଦଳ ଗଠନ ପ୍ରକ୍ରୀୟା ସରିବ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବ୍ରଜ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ସମତା କ୍ରନ୍ତି ଦଳରେ ଡାକ୍ତର ରାଉତ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସମତା କ୍ରାନ୍ତି ଦଳର ନାଁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ବିଜୁ ସମତା କ୍ରାନ୍ତି ଦଳ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଡାକ୍ତର ରାଉତ ପୁଣି ଆଉ ଏକ ଦଳ ଗଠନ କରିବାକୁ ବାହାରିଛନ୍ତି ।

ସେହିଭଳି ଉତ୍କଳ ଭାରତର ସଭାପତି ଖାରବେଳ ସ୍ବାଇଁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରସ୍ତାବିତ ବିଜେଡି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ବିରୋଧୀ ମେଣ୍ଟର ରୂପରେଖ ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ । ଏହି ମେଣ୍ଟରେ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟ ଯୋଗ ଦେଉନଥିବା ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିଲେ । ତେବେ ମେଣ୍ଟରେ ଯୋଗ ଦେବେ କି ନାହିଁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପାଇଁ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା ମାସେ ସମୟ ନେଇଛନ୍ତି । ନିର୍ବଚନ ଯେତିକି ପାଖେଇ ଆସୁଛି ରାଜ୍ୟର ରାଜନୈତିକ ଗତିବିଧି ସେତେ ପ୍ରଖର ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

   Related Posts