Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ ।। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ।। ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବ୍ରଜରାଜନଗର ଗାନ୍ଧିଛକ ନିକଟରେ ହୋଇଥିଲା ଗୁଳିମାଡ।। ଏସଆଇଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ନବ ଦାସ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ସ୍ୱାମୀକୁ କିରୋସିନି ଢାଳି ଜାଳିଦେଲା ସ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ : ୭ ମୃତ, ୪୪୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ଏବେ ବିଧାୟକ ପଦରୁ ବି ଇସ୍ତଫା ଦେବେ ନବଦାସ

16/01/2019 at 6:28 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୬|୧: କଂଗ୍ରେସ ରାଜନୀତିରେ ଘମାସାନ । ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା  ବିଧାୟକ ନବ ଦାସ ବିଧାୟକ ପଦରୁ ମଧ୍ୟ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଇସ୍ତଫା ଦେବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ବିଧାୟକ ଯୋଗେଶ ସିଂ ବି ହାତ ଛାଡି ଶଙ୍ଖ ଫୁଙ୍କିବେ ବୋଲି ଆଭାସ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି। ସେପଟେ କିନ୍ତୁ ନବଦାସଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯାଇଛି । ନବଙ୍କ ପରେ ଆଉ କିଛି କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ବି ପାଇପ୍ ଲାଇନରେ ଅଛନ୍ତି ।  ଯାହାକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା ଠାରୁ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତି ହଲଚଲ ହେଉଛି।

ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ବହିଷ୍କାର। ନବଦାସ କଂଗ୍ରେସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାର ମାତ୍ର କେଇ ମିନିଟ ଭିତରେ ଦଳ ତାଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କରିଛି। ଝାରସୁଗୁଡା ବିଧାୟକ ନବ ଦାସ । ୨୪ ତାରିଖରେ ନବୀନଙ୍କ ଝାରସୁଗୁଡା ଗସ୍ତ ବେଳେ ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ । ଆଜି ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ବାବଦରେ ସେ ସିଧା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କୁ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।  ଝାରସୁଗୁଡାର ବିକାଶ ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଓ ଭୋଟରଙ୍କ ଚାପରୁ ସେ କଂଗ୍ରେସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ବିଜେ୍ଡିରେ ମିଶିବେ ବୋଲି ନବ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ।

ଠିକ୍ ଏତିକି ବେଳେ କଂଗ୍ରେସର ସୁନ୍ଦରଗଡ ବିଧାୟକ ଯୋଗେଶ ସିଂ ବି ଦଳ ଛାଡିବା ନେଇ ଇଙ୍ଗିତ ଦେଇଛନ୍ତି । ୨୫ ତାରିଖରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସେ ଯୋଗ ଦେବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଖୋଲାଖୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଫେବୃଆରୀ ମାସରେ ସେ ବି ଶଙ୍ଖ ଫୁଙ୍କିବେ ବୋଲି ସଂଙ୍କେତ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେପଟେ କିନ୍ତୁ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ମାଝି କହିଛନ୍ତି ସେ ନବଙ୍କ ସହିତ ଯିବେନି।

ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କହିଲେ ସେ ନବଙ୍କ ସହ ଯିବେନି। ଅର୍ଥ ବି ଏୟା ହୋଇପାରେ ସେ ପରେ ନିଜ ଥାଟପାଟରେ ବିଦାୟ ନେବେ । ତେବେ ଏ ଦଳଡିଆଁଙ୍କୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ଖୁବ ଟେନସନରେ।   ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ ହେବେନି ବୋଲି ନବ ଦାସ କହିଥିଲେ । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବହିଷ୍କାର କରିବା ଯୋଜନା ହୋଇସାରିଥିଲା। ଆଜି କଂଗ୍ରେସର ଶୃଙ୍ଖଳା କମିଟି ବୈଠକ ବସିଥାନ୍ତା । ହେଲେ ତା ଆଗରୁ ନବ ଦାସ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଦେଲେ । ନବଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଖବର ଶୁଣି ଏଆଇସିସି ଅନୁମତି କ୍ରମେ ପିସିସି ସଭାପତି ତାଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବହିଷ୍କାର କରିଛନ୍ତି । ବ୍ୟାବସାୟିକ ସ୍ବାର୍ଥ ପାଇଁ ଏହି ନେତାମାନେ ଦଳ ଛାଡିବା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଜନକ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପିସିସି ସଭାପତି ।

ତେବେ ନବ ଦାସ କଂଗ୍ରେସରେ ମିଶିଲେ ବିଜେଡିର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ରାଜନୀତି କେଉଁ ମୋଡ ନେବ, ତାକୁ ନେଇ ବି ତର୍ଜମା ଆରମ୍ଭ ହେଲାଣି । କାରଣ ଝାରସୁଗୁଡାରେ ନବଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦ୍ବୀ କିଶୋର ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ଦଳ କିଭଳି ଖୁସ୍ କରିବ ତାହା ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ହୋଇଛି। କୁହାଯାଉଛି ୩-୪ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନବ ଦାସଙ୍କ ବିଜେଡିରେ ମିଶ୍ରଣ ନେଇ ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ କୁଆଡେ କିଶୋର ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ଡାକି ଅବଗତ କରାଇସାରିଛନ୍ତି ।

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଏବେ ଦଳ ଡିଆଁ ଜୋର ଧରିଛି। ଆଗକୁ ଏଭଳି ଧାରା ଚର୍ଚାକୁ ଆହୁରି ଖୋରାକ ଯୋଗାଇବାକୁ ଯାଉଛି ।

   Related Posts