ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହାୱଡ଼ା ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: କୋଲକାତା ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଏସି କୋଚ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ବାଇକକୁ ପଛପଟୁ ପିଟିଲା କାର୍‌, ଦୁଗ୍ଧ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ବାହାରିଥିଲେ ରବିନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ଓସ୍କାର ବିଜେତା ଗାୟିକା ଆଇରିନ କାରାଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ, ୬୩ ବର୍ଷରେ ଦୁନିଆକୁ କହିଲେ ଅଲବିଦା
  • ||
  • IND vs NZ : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଗଲା ମ୍ୟାଚ୍, ୨ ଦିନିକିଆ ବାତିଲ
  • ||

ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ଦୁଃଖ ନଯାଉଣୁ କଂଗ୍ରେସର ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଗୁଜରାଟ୍ ରାଜନୀତି, ଫାଇଦାରେ ବିଜେପି

15/03/2020 at 4:59 PM

ଗାନ୍ଧିନଗର ୧୫/୦୩ : ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ କଂଗ୍ରେସ ରାଜନୈତିକ ସଙ୍କଟରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇନଥିବା ବେଳେ ଦଳ ଗୁଜରାଟରେ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ କନ୍ଦଳର ଶିକାର ହୋଇଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଗୁଜୁରାଟରେ ୪ଟି ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୬ ତାରିଖରେ ନିର୍ବାଚନ ହେବାକୁ ଅଛି | ନିର୍ବାଚନକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଚିନ୍ତାରେ ରହିଛି କଂଗ୍ରେସ। ଗୁଜୁରାଟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ ରୁପାଣିଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳର ମନ୍ତ୍ରୀ କୁଁରଜି ବାବଲୀୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ, କଂଗ୍ରେସର ଦୁଇଜଣ ବିଧାୟକ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ଦେଇଛନ୍ତି | ଅନ୍ୟ ୩ ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବନ୍ଦ ରହିଛି | ଏହି ୫ ଜଣ ବିଧାୟକ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି |

ଘୋଡା ବେପାର ଡରରେ କଂଗ୍ରେସର ୧୪ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଜୟପୁର ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି | ଆହୁରି ୩୬ ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ରାଜସ୍ଥାନ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇପାରେ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି | ସମସ୍ତ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଜୟପୁରର ଏକ ରିସୋର୍ଟକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି | ବିଧାୟକଙ୍କ ମୋବାଇଲ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ କଟକଣା ଜାରି କରାଯାଇଛି | ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ କିମ୍ବା ବନ୍ଧୁବାନ୍ଧବଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ବାରଣ କରାଯାଇଛି | ରାଜସ୍ଥାନର ଅଶୋକ ଗେହଲଟ ସରକାରଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ ସବୁଠାରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ ରଖିଛନ୍ତି |

ଗୁଜୁରାଟର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନିତିନ ପଟେଲ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ, କଂଗ୍ରେସ ପଟିଦାର ପ୍ରାର୍ଥୀକୁ ଟିକେଟ ଦେଇନାହିଁ | ଦଳରେ ନେତାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କନ୍ଦଳ ଚାଲିଛି ଯାହାର ଫାଇଦା ବିଜେପି ଉଠେଇବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି | ବିଜେପି ୩ଟି ଯାକ ଆସନ ହାତେଇବ ବୋଲି ସେ ଆଶା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି | ସେପଟେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଭରତ ସିଂହ ସୋଲାଙ୍କି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ମୁହଁମାଡି ପଡିବ |  

୨୦୧୭ ମସିହାରେ ଗୁଜୁରାଟରେ ୩ଟି ଆସନର ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଏହିଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା | ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କୁ ଜିତାଇବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ନିଜ ବିଧାୟକଙ୍କୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକକୁ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲା | ଆଉ କିଛି ବିଧାୟକ କ୍ରସ ଭୋଟିଂ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ | ଫଳାଫଳ ହେଇଥିଲା ଅହମଦ ପଟେଲ ଜିତିଯାଇଥିଲେ |

   Related Posts